Nowy Sącz. Na plantach zderzą się pokolenia. Będą czytać

Nowy Sącz. Na plantach zderzą się pokolenia. Będą czytać

W środę (23 czerwca) na nowosądeckich plantach dojdzie do wyjątkowej integracji międzypokoleniowej. Uczniowie klasy VI ,,a” i VI ,,c” Szkoły Podstawowej nr 18 im. Karola Szymanowskiego w Nowym Sączu przygotowali głośne czytanie książki Jadwigi Marzec pt. ,,Nowe przygody Frani„. W wydarzeniu wezmą też udział seniorzy z Dziennego Domu Seniora i podzielą się wspomnieniami z czasów swojej młodości.

Dwa lata temu szkolna społeczność czytała głośno fragmenty książki ,,Niezwykły tydzień Frani”, a w 2020 roku obostrzenia związane z pandemią nie pozwoliły na organizację wspólnego czytania. W planach jest jednak, aby wydarzenie było cykliczną imprezą, opierającą się na utworach lokalnych twórców.

Tym razem każdy chętny może przyjść i posłuchać, czy też zasłuchać się w opowieściach z książki Jadwigi Marzec, ale i we wspomnieniach starszych sądeczan. W wydarzeniu uczestniczyć będzie też sama autorka.

Spotkanie rozpocznie się 23 czerwca o godzinie 10:00 obok Małej Galerii na plantach w Nowym Sączu.

– Obecność seniorów uczyni tę imprezę wyjątkową, ponieważ czytany utwór dotyczy problemów współczesnego nastolatka. Chcemy, aby wczorajsi młodzi opowiedzieli o swojej szkole i ich problemach z czasów młodości. Po tak długim czasie izolacji taki kontakt jest bezcenny – mówi Alicja Gałęziowska, opiekunka merytoryczna projektu.

Jak zdradza nauczycielka, wydarzenie to kolejny ,,ukłon w stronę seniorów”.

– Moi uczniowie w czasie izolacji napisali bardzo osobiste listy do swoich dziadków, które wydaliśmy w formie książki. Trafiły w tym trudnym czasie do adresatów – opowiada pani Alicja.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.