Nowy Sącz liderem rankingu Związku Powiatów Polskich

Nowy Sącz liderem rankingu Związku Powiatów Polskich

Ratusz

Tytuły „Super Powiat” i „Super Miasto” zgarnął Nowy Sącz w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu. To dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich od 2003 roku. W rankingu mogą uczestniczyć wszystkie samorządy szczebla powiatowego.

Tytuły „Super Powiat” i „Super Miasto” są przyznawane tym jednostkom samorządu terytorialnego, które wykazały się największym procentowym udziałem realizacji zadań uwzględnianych w rankingu w swojej kategorii. Świadczy to o zaangażowaniu w wielopłaszczyznowy rozwój miasta.

Miasto Nowy Sącz zwyciężyło w kategorii miast na prawach powiatu i zdobyło dwa tytuły:  „Dobry Polski Samorząd” (za 1. miejsce w Rankingu Miast na prawach powiatu), a także „Super Miasto 2022”. Oceniane były działania związane z inwestycjami i rozwojem, poprawieniem jakości życia mieszkańców, rozwojem społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, promocją rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia, pomocy społecznej, edukacji, kultury i sportu. Cieszę się, że nasza praca została doceniona – komentuje prezydent Ludomir Handzel.

czytaj także: Szkolili psy, by odnajdywały ładunki wybuchowe w Ukrainie. „Saperzy” wyruszą na wojnę

 

 

Share on twitter
Share on facebook