Już po raz 5,  sądeczanie mieli okazję zapoznać się z ofertą producentów ekologicznych produktów. Żywność, kosmetyki, wyroby z drewna i innych naturalnych materiałów – Sądecki Jarmark EKOlokalny przyciągnął do naszego miasta ponad 40 wystawców z różnych miast Polski.

PROTEGAST4

Naszym celem było zachęcić sądeczan do zdrowego stylu życia, spożywania naszych zdrowych lokalnych produktów, pozbawionych szkodliwych składników- mówi Tomasz Michałowski p.o. z-ca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji UM. – Chcemy również promować szeroko pojętą ekologię, stąd też np. obecność stoiska popularyzującego fotowoltaikę czy też propagowanie właściwego segregowania odpadków.

W Jarmarku EKOlokalnym uczestniczyło w tym roku ponad 40 wystawców. – Wiele firm przyjechało z poza terenu Sądecczyzny, są wystawcy min. z Krakowa, Zakopanego czy Tarnowa. Nasza impreza jest znana nie tylko w naszym regionie.

Oprócz możliwości dokonania ekologicznych zakupów, sądeczanie mogli także na miejscu spróbować ekologicznych produktów takich jak chociażby zupa z ciecierzycy czy wegańskie hamburgery oraz wziąć udział w ekokonkursach z nagrodami.

fot. TB

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]