Nowy Sącz: IV Sądeckie Konfrontacje Artystycznych Talentów już za nami

Przez kilka majowych dni, zgromadzona w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu publiczność  mogła obejrzeć ponad 80 prezentacji scenicznych – teatralnych, muzycznych i tanecznych. Wczoraj, tuż po Galowym Koncercie Finałowym, Komisja Artystyczna, oceniająca występy tegorocznych wykonawców, ogłosiła werdykt.

KorzennaW2020

- Poziom występów był wyrównany – mówi Janusz Michalik, kierownik artystyczny sądeckiego Miejskiego Ośrodka Kultury. – Szczególnie dobrze wypadły występy wokalne, zwłaszcza laureaci trzech pierwszych nagród.

Choć na brak artystycznych prezentacji organizatorzy na pewno nie mogli narzekać, Janusz Michalik podkreśla, że corocznie liczba uczestników niestety się zmniejsza.

Tenedencja ta nie dotyczy jedynie ostatnich Konfrontacji, ale wszelkiego typu przeglądów. Szkoda, bo tego typu imprezy to znakomity sposób na obserwację przez ewentualnych przyszłych wykonawców swoich kolegów na scenie i na podpatrywanie dokonań tych najlepszych.

Jak podkreśla Janusz Michalik - szczególnie wysoki poziom zaprezentowali uczestnicy Galowego Koncertu Finałowego.

Wzięło w nim udział ponad 20 wykonawców i muszę przyznać, że absolutnie nie mamy się czego wstydzić. To był bardzo dobry występ, a wszyscy zainteresowani sądeczanie będą go mogli obejrzeć 24 czerwca, kiedy to na sądeckim rynku zainaugurujemy kolejną edycję akcji Bezpieczne Wakacje. Wszystkich mieszkańców już teraz serdecznie zapraszamy na ten występ.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta Nowego Sącza i Organizatorów przeglądu – Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Animatorów Kultury w Nowym Sączu.

Skład komisji: Maria Barełkowska-Cyrwus - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Piotr Cyrwus - aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, Franciszek Palka - artysta plastyk, aktor, scenograf, instruktor teatralny (prezentacje teatralne), Kamila Klimczak - aktorka Teatru Bagatela i STU oraz artystka Piwnicy Pod Baranami w Krakowie, Monika Miechurska - nauczyciel gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Nowym Sączu (prezentacje muzyczne), Rafał Lebiest - trener sportowego tańca towarzyskiego, choreograf, sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego Freestyle (prezentacje taneczne) oraz Lidia Piechowicz – Staszczak, Irena Kozłowska, Magdalena Skoczeń, Leszek Staszczak i Karol Szarek – studenci Edukacji Artystycznej PWSZ w Nowym Sączu (ocena prac plastycznych).

Lista nagrodzonych
Po obejrzeniu i ocenie 52 prac nadesłanych na konkurs plastyczny pt. „Pejzaż piękna, miłości i prawdy” Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia.
w kategorii wiekowej do lat 13:
I Nagroda: Maja EDELMÜLLER z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu ,
II Nagroda: Małgorzata FILIP z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu,
III Nagroda: Emilia KOZŁOWSKA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu,
Wyróżnienia
Emilia FAŁOWSKA z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Jagoda ŁUSZCZEWSKA z Centrum Kultury w Krynicy Zdroju, Emilia NOWAKIEWICZ z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Julia WACŁAWIK z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu;
w kategorii wiekowej od lat 14 do 19:
I Nagroda: Emilia CZECH z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,
II Nagroda: Sara KRUPA z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,
III Nagroda: Magdalena HOROWSKA z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,
Wyróżnienia  Olga BIEŃKOWSKA z Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu, Elżbieta GŁÓD z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu, Justyna SOKULSKA z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.
Ponadto Komisja postanowiła dodatkowo uhonorować – poprzez umieszczenie ich prac na wystawie pokonkursowej w Galerii MOK – następujące osoby:
w kategorii wiekowej I:
Kamila JANISZ z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, Tobiasz KĄDZIOŁKA ze Szkoły Podstawowej w Żeleźnikowej Wielkiej, Agnieszka KOWALCZYK z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Wiktoria ŁAGAN ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, Julia MAJDA z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Pola MICHALIK z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, Kamila OLEKSY z Centrum Kultury w Krynicy Zdroju, Oksana ŚWIĄTKOWSKA z Centrum Kultury w Krynicy Zdroju,
w kategorii wiekowej II:
Weronika BULANDA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, Sandra GÓRA z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu, Aleksandra ROZCZYK z Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu.
Komisja po obejrzeniu, wysłuchaniu i ocenie 74  prezentacji, w tym:15 przedstawień teatralnych, 5 instrumentalistów, 2 zespołów instrumentalnych, 24 wokalistów, 3 zespołów wokalnych, 6 prezentacji wokalno-instrumentalnych i 19 prezentacji tanecznych, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w dwóch grupach wiekowych –
I (wykonawcy do lat 13.) i II (wykonawcy od lat 14. do 19.):
w kategorii TEATRALNEJ
grupa wiekowa I:
 I Nagroda: Grupa Artystyczna MOCNI z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu za spektakl "Wierszyk-owo”,
II Nagroda : „TĘCZOWE GWIAZDECZKI” z Miejskiego Przedszkola nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu za przedstawienie pt. „Bałwanek”,
Dwie równorzędne III Nagrody: Kółko teatralne CZARY-MARY z Niepublicznego Przedszkola DANAPIS w Nowym Sączu za przedstawienie pt. „Shrek”, Grupa FIKU-MIKU ze Szkoły Podstawowej w Rąbkowej za spektakl pt. „Jaś i Małgosia”,
Wyróżnienie: Zespół PEGAZ z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu za spektakl pt. „Bezkrólewie w ogrodzie”;
grupa wiekowa II:
I Nagroda: Teatr MASKARADA z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu za spektakl pt. „Dziady, cz. II”,
II Nagroda: Grupa Teatralna „CUDOKI-SZUROKI” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu za spektakl pt. „Wielki czarodziej Oz”,
III Nagroda: „NIEDOGADANI” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej za spektakl pt. „Sekrety kamieni”,
Wyróżnienia: Kabaret OREO z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu za program pt. „Jacek Balcerzak”, Zespół TRAGIKO Z Gimnazjum w Grybowie za spektakl pt. „Romek i Julka”.
Kwalifikację do Finału XXXII Festiwalu Dzieci i Młodzieży Szkolnej BAJDUREK 2017 otrzymują: Grupa Artystyczna MOCNI z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu z przedstawieniem „Wierszyk-owo” i Teatr MASKARADA z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych ze spektaklem pt. „Dziady, cz. 2”.
- w kategorii INSTRUMENTALISTÓW (tylko I kategoria wiekowa):
I Nagrody nie przyznano;
II Nagroda: Magdalena SIEDLARZ (skrzypce) z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Nowym Sączu,
III Nagroda: VIOLIN DUO ze Szkoły Muzycznej w Korzennej,
Wyróżnienie: Jakub JANUR (skrzypce) z  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Nowym Sączu;
w kategorii WOKALISTÓW (solistów):
grupa wiekowa I:
I Nagroda: Julia WINCENCIAK z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu,
Dwie równorzędne II Nagrody: Zuzanna LEŚNIAK z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, Klara POLAŃSKA ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu,
Dwie równorzędne III Nagrody: Ewelina BOCZARSKA ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu, Paulina BOCZARSKA z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,
Wyróżnienia: Krystian GIZICKI z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Martyna KOSZKUL ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piwnicznej Zdroju, Paweł MADZIA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu; Amelia TARASEK ze Szkoły Muzycznej w Korzennej
grupa wiekowa II:
 I Nagroda: Agata KOŚCIELNIAK z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu,
dwie równorzędne II Nagrody: Magdalena KURNYTA z Miejskiego Ośrodka Kultury, Irena MICHALSKA ze School Of Rock Krzysztofa Szczypuły w Nowym Sączu,
III Nagroda: Krystian KUBOWICZ z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej,
Wyróżnienia: Martyna KALETA z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu, Magdalena KĄDZIOŁKAz Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.
- W kategorii ZESPOŁÓW WOKALNYCH:
grupa wiekowa I:
Wyróżnienie: Grupa Wokalna YOUNG VOICE – gr. średnia z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu;
grupa wiekowa II:
Nagroda: „YOUNG VOICE – TRIO: Magdalena Kądziołka, Anna Kożuch i Kinga Łęczycka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.
W kategorii WOKALNO – INSTRUMENTALNEJ:
grupa wiekowa I:
Nagroda: Gabriela SALAMON ze School Of Rock Krzysztofa Szczypuły w Nowym Sączu;
grupa wiekowa II:
Wyróżnienie: Zespół FLOYD ROSS z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.
 W kategorii TAŃCA:
grupa wiekowa I:
I Nagroda: Formacja Taneczna „FUNKY DOLLS JUNIOR”  gr. II z  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy Zdroju,
II Nagroda: „POWER MAX”  ze Studia Tańca SO BEAT W Nowym Sączu,
III Nagroda: Zespół Tańca Estradowego „TĘCZA” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu,
Wyróżnienie: „CZARNE PANTERY” z Katolickiej Szkoły Podstawowej przy Parafii św. Heleny w Nowym Sączu;
grupa wiekowa II:
Dwie równorzędne I Nagrody: Zespół Tańca Nowoczesnego „KATHARSIS” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, Sandra MARMON z Publicznego Gimnazjum w Nawojowej,
II Nagroda: Zespół Tańca Nowoczesnego „JUMP STEP CREW” grupa II z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu,
III Nagroda: „SO BEAT CREW” ze Studia Tańca SO BEAT w Nowym Sączu,
Wyróżnienia: Zespół „AMBROZJA” z Centrum Kultury w Korzennej, Formacja Taneczna „FUNKY DOLLS” grupa III z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy Zdroju.
fot. MOK
PANORAMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.