Nowy Sącz gotowy na święta. Wielkanocna palma już stoi na Rynku

Już jest! Nad sądeckim rynkiem króluje tradycyjna palma wielkanocna, która w tym roku mierzy dwadzieścia pięć metrów i przypomina mieszkańcom o zbliżających się świętach.

wsb3

W zgodzie z tradycyjnym ludowym wzornictwem przy wykorzystaniu bazi wierzby, wikliny, gałęzi sosny i bukszpanu, wstążek i tysięcy kolorowych kwiatów wykonano ważącą ponad półtorej tony palmę i postawiono ją w sercu miasta.

Łącznie z częścią wkopaną palma mierzy dwadzieścia siedem metrów! Do jej zdobienia wykorzystano dokładnie sześćset metrów wstążki oraz pięć tysięcy kolorowych kwiatów. Do wykonania stelaża zużyto kłodę jodłową,  pochodzącą z lasów w Jasiennej, około 250 kilogramów wikliny oraz  40 kilogramów drutu i gwoździ.

Do jej powstania przyczyniło się siedem osób, które pracowały przez pół miesiąca. W tym roku palma została wykonana przez firmę EKO–DUO s.c. Krzysztof Golonka, Andrzej Śliwa na zlecenie Urzędu Miasta.

A wy, macie już swoją palmę wielkanocną?

fot: Klaudia Kulak

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.