Nowy Sącz: Dudek kontra Jackiewicz. Liczymy dni do pojedynku

23 czerwca, wszystkich wielbicieli sportów walki czeka sportowe święto, które odbędzie się w Nowym Sączu. Międzynarodowa impreza DSF Kickboxing Challenge 10 to okazja do zobaczenia na żywo głównej atrakcji wieczoru - walki pięściarza z kickboxerem czyli Rafała Jackiewicza mistrza Świata i Europy w boksie oraz Rafała Dudka, sądeczanina i czołowego polskiego przedstawiciela formuły K-1.

Renault2

- Ważnym elementem naszej imprezy będzie także mecz Polski z Ukrainą – mówi Sławomir Duba, prezes Federacji DSF. - Nasz sąsiad przyjeżdża w bardzo mocnym składzie, podpisaliśmy umowę z ukraińską federacją, na której czele stoi Olga Pavlenko, wielokrotna mistrzyni świata w kickboxingu i w K-1. Przywozi ona ze sobą najbardziej doświadczonych zawodników.

Atrakcją sądeckiej gali będzie też walka w Muay Thai czyli boksie tajskim.

W walce tej, zmierzą się reprezentant Ukrainy Yuri Zhukovsky oraz numer jeden w Polsce, wrocławianin Bartosz Batra. To będzie na pewno bardzo ciekawe wydarzenie tym bardziej, że Muay Thai ma bardzo specyficzną otoczkę.

Na gali DSF Kickboxing Challenge odbędzie się również walka o trzy pasy – dwa w obronie i jeden w wadze królewskiej, która nie była u nas dotychczas obsadzana.

W walce tej pojawi się nasz zawodnik Michał Turyński, który zmierzy się z zawodnikiem z Białorusi. To będzie walka na światowym poziomie – zachęca Sławomir Duba.

Obydwie gwiazdy wieczoru  Rafał Jackiewicz i Rafał Dudek zapewniają, że są przygotowani do starcia, podobnie jak Michał Turyński walczący o mistrzowski pas.

Zostawię na ringu całe serce i zdrowie i zrobię wszystko, żeby pas mistrzowski pozostał w Polsce.

Dobrą walkę obiecuje także Rafał Dudek.

- Jako rodowity sądeczanin cieszę się, że taka impreza odbędzie się w moim mieście . To spełnienie marzeń każdego sportowca, nie tylko zawodnika kickboxingu - mówi.

Sądecka gala transmitowana będzie przez Canal Plus, a dzień przed nią  - bezprecedensowe wydarzenie czyli ważenie zawodników w sali posiedzeń w Ratuszu.

fot. TB

 

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.