Nowy Sącz. Dołącz do społecznego sprzątania Starego Cmentarza

Zapał do pracy i wolna chwila wystarczą, by zrobić coś dobrego dla Nowego Sącza. Stary Cmentarz to miejsce pełne historii i wspomnień, jednak coraz bardziej podupadające. Niszczy je upływający czas i ludzka bezmyślność. Fundacja Nowe Kierunki organizuje społeczne sprzątanie tej nekropolii.

Społeczność Nowych Kierunków przeprowadziła już dwie takie akcje – jesienią 2020 roku oraz wiosną 2021. W obu przypadkach zebrano kilka worków śmieci. Wtedy jednak ze względu na obowiązujące obostrzenia sprzątaniem zajmowali się tylko wolontariusze fundacji. Tym razem pomóc może każdy.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 23 października. Osoby chętne do wspólnego sprzątania powinny pojawić się na cmentarzu w samo południe. Każda para rąk się przyda. Nie trzeba niczego ze sobą przynosić, bo wolontariusze zapewnią worki i rękawiczki.

Jak tłumaczą przedstawiciele fundacji – ,,Stary Cmentarz stał się ulubionym miejscem spotkań osób spożywających alkohol. Jestem tam pełno butelek i puszek. Wiele osób spacerujących wokół cmentarza traktuje też nekropolę, jak wysypisko i wyrzuca śmieci za ogrodzenie”.

Fundacja Nowe Kierunki prowadzi też zbiórkę na renowację nagrobków znajdujących się na Starym Cmentarzu. Pieniądze można wpłacać na stronę internetowej zrzutki TUTAJ.

fot. Fundacja Nowe Kierunki

Czytaj też: Kamionka Wielka, Frycowa. Zamknięte drogi i brak objazdów

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.