Nowy Sącz: będzie ścieżka rowerowa wzdłuż ul Witosa i chodnik przy Długoszowskiego

Nowy Sącz: będzie ścieżka rowerowa wzdłuż ul Witosa i chodnik przy Długoszowskiego

Chodnik i ścieżka rowerowa na ul. Witosa oraz chodnik na ul. Długoszowskiego – Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę na kolejne inwestycje drogowe. Mają one poprawić komfort i bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych. Termin ukończenia obydwu inwestycji to listopad i grudzień tego roku.

 To kontynuacja działań Urzędu Miasta zmierzających do powiększenia sieci ścieżek na terenie miasta, tak aby tworzyły spójną sieć połączeń rowerowych – mówi Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta miasta zapowiadając jednocześnie kontynuację podobnych działań na rzecz rowerzystów.  

Długość chodnika i ścieżki rowerowej to ok. półtora kilometra, a będzie on wykonany albo z asfaltobetonu, albo z asfaltu lanego wykonanego mechanicznie. Inwestycja ma zostać zakończona do 15 grudnia 2017 roku.

Z kolei budowa chodnika przy ul. Długoszowskiego ma poprawić stan bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci i młodzieży uczęszczających do pobliskiej szkoły. Długość chodnika wyniesie prawie 500 metrów, a inwestycja ma zostać zakończona do 30 listopada 2017 roku.

 

 

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama