Nowy Sącz: budują mosty przyjaźni tam, gdzie inni stawiają bariery

Po raz kolejny w Nowym Sączu organizowana jest akcja charytatywna „Lwów” z udziałem motocyklistów.  Jej ideą jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom z Lwowskich sierocińców, domów dziecka oraz podopiecznym tamtejszych hospicjów. 

wsb3

O tym, co będzie potrzebne mówiła podczas konferencji prasowej Iwona Romaniak- prezes fundacji „Bratnia Dusza”. Zbiórka trwa od dziś, 19 kwietnia 2018, do końca maja. Będzie miała miejsce w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu. Akcję wspiera również Urząd Miasta Nowego Sącza. Szczegółowa lista potrzebnych rzeczy podana będzie na facebookowym profilu fundacji.

Wielka podróż z darami na Ukrainę odbędzie się 14 czerwca. Wezmą w niej udział motocykliści z całej Polski. W akcji mogą uczestniczyć również osoby, które nie posiadają motoru. Do Lwowa pojadą dwa, lub trzy duże busy i samochód osobowy. Fundacja apeluje również o pomoc w przewiezieniu darów. To mogą być pieniądze, paliwo lub zaproponowanie własnego środka transportu.

Zawsze, gdy jestem w hospicjach ściska mnie za serce. Tam są Polacy, którzy pamiętają Polskę i ze łzami w oczach dziękują za laurkę. Pamiętam sytuację, gdy Szkoła Podstawowa nr 14 przekazała laurkę z życzeniami powrotu do zdrowia najstarszemu Polakowi. Płakał i całował mnie po rękach za zwykły kawałek kartki. (…) Dawanie siebie, dawanie drugiemu człowiekowi jest czymś nieocenionym – mówiła prezes fundacji.

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]