Nowy rok akademicki na sądeckiej PWSZ. Będą nowe kierunki i dłuższa rekrutacja

Nowy rok akademicki na sądeckiej PWSZ. Będą nowe kierunki i dłuższa rekrutacja

Szesnaście kierunków pierwszego stopnia – licencjackich i inżynierskich, osiem kierunków studiów magisterskich (w tym sześć kierunków drugiego stopnia oraz dwa kierunki jednolite) – taki będzie „rozmiar” oferty edukacyjnej sądeckiej PWSZ, która przygotowała dla studentów sporo nowości. „Public Relations i Reklama”od tego roku, a w następnych latach być może również”Kryminologia i Resocjalizacja”-  to dwie z wielu ciekawych propozycji dla przyszłych studentów.

Atrakcyjna będzie nie tylko oferta edukacyjna, ale także budynki poszczególnych instytutów. Rozbudowany zostanie Instytut Techniczny oraz Instytut Pedagogiczny. Instytut Kultury Fizycznej natomiast być może wkrótce będzie dysponował własną komorą hiperbaryczną.

Rektor, dr hab. inż. Mariusz Cygnar poinformował również, że już lada chwila rozpocznie się budowa nowego budynku Instytutu Ekonomicznego.

Mamy całą dokumentację niezbędną do tego, aby rozpocząć przygotowania do ogłoszenia przetargu – oznajmił.

Uczelnia zadeklarowała również zwiększenie kwot na badania naukowe oraz wzrost liczby pracowników kwalifikowanych do stypendium naukowego.

Naszym priorytetem jest kadra oraz jej rozwój naukowo badawczy – dodał rektor.

Tegoroczna rekrutacja w związku z pandemią przebiegać będzie nieco inaczej niż w poprzednich latach. Od 1 czerwca jest możliwość logowania się do systemu, a rekrutacja w tym roku odbywać się  będzie wyłącznie elektronicznie.

Proces rekrutowania zakończy się 4 września. Wtedy przyszli studenci otrzymają informację, czy ich nazwiska znalazły się na liście studentów. Jeśli tak się stanie, będą mieli czas od 7 do 11 września, aby potwierdzić chęć studiowania i wówczas złożyć oryginalne dokumenty. Bez tego nie ma możliwości wpisu na listę studentów.

Rekrutacja uzupełniająca odbywać się będzie od 7 do 22 września. Wyniki podane zostaną następnego dnia. Od 24 do 25 tak jak przy pierwszej rekrutacji konieczne będzie potwierdzenie i złożenie stosownych dokumentów.

W przypadku wolnych miejsc na kierunkach jest też szansa na trzecią rekrutacja, która ostatecznie zakończy się 30 września.

 

 

Share on twitter
Share on facebook