Nowy MOK – nowa MOC

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu wykorzystał niekorzystny czas epidemii nie tylko na przeprowadzenie koniecznych remontów i modernizację strony internetowej. Pomimo przełożenia wydarzeń zaplanowanych w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej na przyszły rok, część imprez odbędzie się zgodnie z planem, a wszyscy chętni będą mogli zakupić bilety na nie bez wychodzenia z domu.

 

Organizacja wydarzeń kulturalnych w okresie obostrzeń epidemicznych nie jest zadaniem łatwym. Ministerialne wytyczne, ograniczające dopuszczalną ilość osób na widowni zaledwie do połowy pojemności sali, uniemożliwia wzięcie udziału w wydarzeniach szerszemu gronu odbiorców. Nie wpływa to jednak na cenę biletów, które można nabyć zarówno w kasie MOK, jak i poprzez internet.

-Z całą pewnością mogę powiedzieć, że MOK zrobił długo oczekiwany krok na przód. Każdy z nas pamięta kolejki chętnych ustawiających się przed kasą Ośrodka. Wiele z tych osób, niestety, odchodziło z przysłowiowym kwitkiem. Mamy XXI wiek, internet, bankowe konta elektroniczne… więc po co utrudniać sobie życie, skoro można kupić bilet w sieci, bezpośrednio na naszej stronie internetowej? To naprawdę nie jest trudne – zapewnia Benedykt Juliusz Polański, dyrektor MOK.

 

Na wszystkich spragnionych doznań kulturalnych czekają dwa koncerty. W ramach pierwszego z nich, zaplanowanego na 12 października na godz. 17:30, zaprezentuje się znany i lubiany piosenkarz Janusz Radek. Pierwotnie koncert miał odbyć się 30 marca, toteż bilety zakupione na ten termin są nadal ważne. Z kolei 22 października o godzinie 18:00 Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod batutą ppłk. Leszka Mieczkowskiego zaprezentuje najpiękniejsze polskie melodie i przeboje w wykonaniu znanych sądeckich solistów. Ale to nie wszystko.

 

-25 października wraz z krakowskim Teatrem KTO zapraszamy na sztukę pt. „Atrament dla leworęcznych”, który jest doskonałą współczesną komedią, pełną absurdalnego humoru, wymykającego się konwencjom miejsca, czasu i jedności akcji. Z kolei 31 października Teatr Żelazny z Katowic zaprezentuje legendarny spektakl pt. „Shirley Valentine” autorstwa Willy’ego Russel’a, byłego fryzjera, który, podczas godzin spędzonych na wysłuchiwaniu zwierzeń podczas układania włosów, jak żaden inny mężczyzna, zgłębił tajniki kobiecej duszy – jej tęsknot i pragnień – dodaje dyrektor.

Również 25 października nowosądecki MOK zabierze fanów klasycznej sztuki scenicznej do warszawskiego Teatru Wielkiego Opery Narodowej na spektakl pt. „Dama Kameliowa”. Uczestnicy „Wyjazdu bardzo kulturalnego” mogą liczyć na: przejazd w obie strony, posiłek, ubezpieczenie oraz wejście do Teatru. Ze względów organizacyjnych oraz koniecznością zakupu biletów zgłoszenia przyjmowane są do 18 października.

 

Więcej o działalności MOK na stronie www.mok.nowysacz.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.