Nowy dworzec w Limanowej pnie się w górę [zdjęcia]

Nowy dworzec w Limanowej pnie się w górę [zdjęcia]

dworzec Limanowa

Prace przy budowie dworca u zbiegu ulic Kopernika i Targowej w Limanowej idą pełną parą. Ponadto w mieście trwa montaż nowych wiat przystankowych. Wszystko to ma pomóc w zwiększeniu roli transportu miejskiego w Limanowej.

Zakończone zostały już przekładki sieci elektrycznych oraz wodociągowo-kanalizacyjnych i obecnie prowadzone są roboty betonowo-murarskie głównego budynku.

– Nowy dworzec autobusowy posiadał będzie nieregularny kształt oraz otwartą na plac manewrowy i stanowiska autobusowe przeszkloną elewację. Wewnątrz budynku znajdą się: hol, poczekalnia, pomieszczenia sanitarno-higieniczne, pomieszczenia techniczne, pokój zabaw dla dzieci, bar z zapleczem i toalety – informują przedstawiciele Urzędu Miasta Limanowa.

Jak zaznaczają, budynek dostosowany będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się pod koniec października tego roku. Realizacją inwestycji zajmuje się konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „BESKID” G. A. Duda Sp. j. i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „DUDA” Grażyna Duda.

Budowa dworca to nie jedyna inwestycja związana z transportem miejskim, która jest obecnie realizowana w Limanowej. W mieście trwa też montaż 29 nowoczesnych wiat przystankowych. W tej chwili instalowane są panele fotowoltaiczne, które będą równocześnie zadaszeniem. Ponadto wykonywane są przyłącza światłowodów, które umożliwią działanie informacji pasażerskiej i monitoringu przystanków. Zajmuje się tym firma MP Technology sp. z o.o.

Jak pisaliśmy TUTAJ, prace wykonywane są w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej”.

fot. UM Limanowa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.