Nowości wydawnicze Albatrosa: Rzeźnik Tony’ego Parsonsa

Nowości wydawnicze Albatrosa: Rzeźnik Tony’ego Parsonsa

Tony Parsons po raz kolejny udowadnia, że mężczyzna – nawet londyński detektyw, który na co dzień ma do czynienia z brutalnością i okrucieństwem – może mieć serce.

Cztery zamordowane osoby. Umierający seryjny morderca.  Zaginione dziecko. Sylwestrowa noc.  W domu na ekskluzywnym londyńskim osiedlu zostają zamordowani państwo Woodowie i dwójka ich nastoletnich dzieci. Najmłodsze – czteroletni chłopiec – znika. Bardziej jeszcze niż sama zbrodnia szokuje narzędzie użyte przez sprawcę: pistolet do uboju bydła. Świat nienawidzi pięknych ludzi, którym się w życiu wiedzie.

A Woodowie nie kryli się ze swoim szczęściem. Czy to możliwe, że w ten sposób ściągnęli na siebie zgubę? Detektyw Max Wolfe i jego koledzy z policji muszą odpowiedzieć na to pytanie, zidentyfikować mordercę i – przede wszystkim – dowiedzieć się, gdzie jest chłopiec, bo z każdym dniem szansa na znalezienie go żywego maleje. Poszukiwania zaczynają od człowieka, który przed laty zabił cztery osoby, używając tego samego narzędzia zbrodni.

Od Rzeźnika…

Siedmiu nastoletnich, bogatych uczniów elitarnej szkoły Potter’s Field łączy wyjątkowa przyjaźń. Dwadzieścia lat później dorośli już mężczyźni po kolei giną, mordowani w okrutny sposób.  Detektyw Max Wolfe jest nowy w londyńskim wydziale zabójstw, ale to właśnie on wpada na trop zbrodni. Im więcej ofiar ma jednak na swoim koncie morderca, tym bardziej niebezpieczny staje się dla samego detektywa Wolfe’a, który będzie musiał walczyć nie tylko o sprawiedliwość, ale też o życie swoje i  swoich najbliższych. Jednocześnie świeżo upieczony detektyw, samotny ojciec kilkuletniej dziewczynki, zmaga się z codziennością i podejmuje próbę stworzenia nowego związku

TONY PARSONS (ur. 1953 r.)

Pisarz i felietonista „Daily Mirror”, należy do najbardziej znanych brytyjskich dziennikarzy pokolenia punk rocka. Współpracował m.in. z „The Guardian”, „Elle”, „The Daily Telegraph”, „The Sunday Times”, „GQ” i „Marie Claire”. Przez sześć lat regularnie występował w programach telewizji BBC2, The Late Show i Newsnight Review, a także we własnych programach dokumentalnych. W 1999 r. opublikował pierwszą, entuzjastycznie przyjętą powieść Mężczyzna i chłopiec, która w Wielkiej Brytanii otrzymała prestiżowy tytuł Książki Roku 2000 i osiągnęła rekordową liczbę dwóch milionów sprzedanych egzemplarzy. Na jej podstawie powstał dwuczęściowy film telewizji BBC. Kolejne tytuły – Za moje dziecko, Mężczyzna i żona, Kroniki rodzinne, Miłość to wszystko, czego potrzebujesz i Moja ulubiona żona – również osiągnęły status bestsellerów. W 2014 r. Parsons zadebiutował jako autor kryminałów powieścią Krwawa wyliczanka, która zapoczątkowała cykl z detektywem Maxem Wolfe’em.

Share on twitter
Share on facebook