Nowe kierunki na PWSZ w Nowym Sączu. Jest zgoda ministerstwa

Nowe kierunki na PWSZ w Nowym Sączu. Jest zgoda ministerstwa

Od najbliższego roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu będzie można rozpocząć studia na trzech nowych kierunkach: Public Relations i reklama, Filologia niemiecka, a także Filologia wschodniosłowiańska. Uczelnia uzyskała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na ich utworzenie.

Kierunek Public Relations i reklama zostanie uruchomiony w Instytucie Pedagogicznym. Absolwenci będą specjalistami w kreowaniu wizerunku instytucji, zarówno tych publicznych, jak i prywatnych, a także w tworzeniu przekazów reklamowych, czy prowadzeniu komunikacji społecznej.

Natomiast pozostałe dwa kierunki – czyli Filologię niemiecką i Filologię wschodniosłowiańską – studiować będzie można w Instytucie Języków Obcych. Wszystkie języki będą nauczane od podstaw.

Co ciekawe, na filologii niemieckiej (oprócz języka niemieckiego) do wyboru będzie także dodatkowo język angielski lub rosyjski, natomiast na filologii wschodniosłowiańskiej (oprócz języka rosyjskiego i ukraińskiego) można nauczyć się także języka angielskiego lub niemieckiego.

Ponadto Instytut Języków Obcych oferuje od nowego roku akademickiego możliwość bezpłatnego studiowania w systemie wieczorowym (czyli późnymi popołudniami, 4 dni w tygodniu), co może ułatwić zdobycie wyższego wykształcenia osobom pracującym. Część zajęć mogłaby odbywać się zdalnie.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu oferuje obecnie studia na 18 kierunkach pierwszego stopnia (na 6 instytutach), a ponadto na 6 kierunkach drugiego stopnia oraz 2 kierunkach jednolitych studiów magisterskich.

fot. ilustr. pixabay.com 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama