Nocny pożar pochłonął dwa życia w Bystrej

pożar, Bystra, nie żyje dwóch mężczyzn

Do pożaru doszło dzisiejszej nocy około godziny 2.00 w Bystrej (pow. gorlicki). Na ratunek ruszyli strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Gorlic jak i druhowie z okolicznych miejscowości. Łącznie 17 zastępów walczyło z żywiołem. Niestety finał akcji okazał się tragiczny.

Zgłoszenie do służb dotarło po godzinie 2 w nocy. Ktoś poinformował straż, iż z oddala widzi łunę wskazującą na pożar. Drewniany dom znajdował się w zalesieniu, w trudno dostępnym miejscu. Kiedy na miejsce dotarli strażacy, budynek w całości objęty był ogniem. Po ugaszeniu pożaru strażacy weszli do domu i odkryli dwa zwęglone ciała. Jak się okazuje, w płomieniach zginęli dwaj mężczyźni.

W akcji brało udział około 60 strażaków z PSP w Gorlicach i OSP w: Bystrej, Dominikowicach, Szymbarku, Szalowej, Łużnej, Kobylanki, Woli Łużańskiej, Bieśnika.

O sprawie poinformowano Policję, która rozpoczęła działania rano, tuż po dogaszeniu pożaru przez strażaków. Pod nadzorem prokuratora grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny spalonego budynku i szczątków ludzkich.

– Potwierdzono ujawnienie dwóch zwłok. Wstępnie ustaliliśmy, że w pożarze zginęło dwóch mieszkańców Bystrej: 50-latek (mieszkaniec domu) i 36-latek. Stuprocentową pewność, co do tożsamości mężczyzn, uzyskamy dopiero po przeprowadzonych badaniach sekcyjnych, które zlecił prokurator – poinformował w rozmowie z naszą redakcją asp. szt. Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach.

Na obecną chwilę przyczyna pożaru nie została ustalona. Dzisiaj biegły z zakresu pożarnictwa będzie wykonywał swoje działania na miejscu tragicznego zdarzenia.

Fot. BIECZ 998/
OSP Dominikowice 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.