Nikodem chce chodzić, a Ty możesz mu pomóc!

Nikodem Bodziony od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Po ciężkim porodzie chłopiec przeżył wylew, doszło do niedotlenienia oraz obrzęku mózgu. Pierwsze dwa tygodnie życia spędził na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Prokocimiu. Walkę o życie wygrał, teraz walczy o to, aby móc kiedyś chodzić.

wsb3

Nikodem ma 12 lat, jednak nadal nie chodzi. Ma również kłopoty z mówieniem. Jest uczniem piątej klasy szkoły podstawowej. Codzienność Nikodema bardzo różni się od codzienności jego rówieśników. Po lekcjach większość dnia Nikodem spędza na rehabilitacji. Dzięki temu jest w coraz lepszej formie.

- W czasie wakacji oraz ferii syn wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne, podczas których ciężko pracuje. Jest bardzo wesołym oraz pogodnym chłopcem, chętnie poznaje nowych ludzi oraz nowe miejsca. Mimo swojej niepełnosprawności oraz ograniczeń jest bardzo aktywny. Jest także zawzięty w tym co robi, nie daje za wygraną - mówi mama Nikodema, Klaudia Bodziony.

Marzenie chłopca jest niełatwe do spełnienia:  chciałby samodzielne chodzić. Z pomocą życzliwych ludzi jest jednak nadzieja. Daje ją operacja metodą Ulzibata, do której został zakwalifikowany. Dzięki tej formie leczenia zostaną zmniejszone przykurcze, zwiększy się zakres ruchu oraz poprawią się funkcje motoryczne a efekty rehabilitacji będą szybciej widoczne. Operacja ma odbyć się w Krakowie w Szpitalu CenterMed.

- Koszt zabiegu wynosi 12 tys.  zł. Nie jest to zabieg refundowany przez NFZ, całość musi opłacić pacjent. Ta kwota niestety przekracza moje możliwości finansowe, dlatego prosimy o wsparcie - dodaje Klaudia Bodziony.

Wszyscy, którzy chcą pomóc Nikodemowi w drodze do samodzielności, mogą go wesprzeć dokonując wpłaty na konto Fundacji Dzieciom ''Zdążyć z pomocą'':

Bank Pekao SA IO/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 (w tytule wpłaty proszę wpisać: 6646, Bodziony Nikodem)

Niebawem nadarzy się też okazja, aby połączyć pomoc ze świetną zabawą. Już 8 października (niedziela) w Ośrodku Hipoterapii i Jeździectwa TARA w Kamionce Wielkiej odbędzie się Sądecki Turniej Jeździecki. W programie oprócz zawodów jeździeckich będą także atrakcje dla dzieci i zbiórka pieniędzy dla Nikodema.

 

Fot. z arch. K. Bodziony. 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.