Nielegalny hazard w Mszanie Dolnej. Właścicielowi lokalu grozi ponad milion złotych kary

W Mszanie Dolnej ujawniono niezarejestrowane automaty do gier. Zarówno organizatorowi nielegalnego hazardu, jak i właścicielowi lokalu, w którym znajdowały się urządzenia, grożą ogromne kary finansowe, a także więzienie.

– W związku z podejrzeniem, że w jednym z lokali w Mszanie Dolnej dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych, 24 czerwca br. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie dokonali sprawdzenia tego adresu. Podczas działań zabezpieczono jedenaście automatów do gier – relacjonują funkcjonariusze KPP w Limanowej.

Gracze oraz pracownicy lokalu zostali przesłuchani, a urządzenia zabezpieczono do dalszych postępowań karnych skarbowych i administracyjnych.

Co więcej, podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze oprócz automatów znaleźli inne urządzenia służące do gier i ich kredytowania oraz kilka tysięcy złotych, przeznaczonych na wypłaty wygranych.

Za urządzane nielegalnych gier na automatach grozi ogromna kara finansowa – 100 tysięcy złotych od jednego automatu, czyli w przypadku 11 urządzeń ujawnionych w Mszanie Dolnej może wynieść aż 1,1 miliona złotych. Jak informują mundurowi, karze podlega nie tylko urządzający nielegalne gry hazardowe, ale i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

– Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 – dodają policjanci.

fot. KPP w Limanowej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.