Nie żyje Leszek Zaczyk, nauczyciel fizyki w Starym Sączu

Nie żyje Leszek Zaczyk, nauczyciel fizyki w Starym Sączu

Leszek Zaczyk, Stary Sącz, fizyka, nauczyciel

Nie żyje Leszek Zaczyk, wieloletni nauczyciel fizyki z Nowego Sącza. Był wychowawcą wielu pokoleń młodzieży w starosądeckim Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera.

W komunikacie podanym przez szkołę czytamy: „Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 26 sierpnia 2022 roku zmarł mgr Leszek Zaczyk. Pozostanie na zawsze we wdzięcznej pamięci pracowników szkoły, uczniów i absolwentów.” Nauczyciel szlifował talenty i charaktery młodzieży. Był także organizatorem turniejów szachowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Leszka Zaczyka wspomina w rozmowie z naszym portalem Małgorzata Klich, nauczycielka matematyki z tej samej szkoły.

– Był niezwykle pozytywnym człowiekiem. Posiadał ogromną wiedzę. Myślę nawet, że jego wiedza i zamiłowanie do fizyki były zbyt wielkie jak na to, co mógł wyegzekwować od młodzieży. Dbał o siebie, prowadził zdrowy tryb życia. Wspaniały tata dla dwóch synów. Wiedzieliśmy, że od jakiegoś czasu choruje. Bardzo ludzki, wyrozumiały, dobry człowiek – wspomina Małgorzata Klich.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w Kościele Parafialnym w Nowym Sączu – Zawadzie w dniu 30 sierpnia 2022 roku o godz. 13.00. Modlitwa różańcowa rozpocznie się o godz. 12.30.

Od autora:
Panie Profesorze. Miał Pan w sobie coś, co sprawiło, że my jako klasa liceum humanistycznego pokochaliśmy fizykę. Przedmiot nam obcy i trudny stał się czymś, na co czekaliśmy z utęsknieniem. Nigdy nie zapomnę pierwszej lekcji. Nowa szkoła, poważny przedmiot. Stres. Dostrzegliśmy wchodzącego na salę człowieka, który szybko się przedstawił i zakomunikował, że będzie wymagający. W drugim zdaniu nakazał Pan wyciągnąć kartki z zeszytu i podpisać się imieniem i nazwiskiem. Podzielił Pan klasę rzędami na grupy. Każdy z nas bał się tego sprawdzianu. Pierwsza lekcja, nowa szkoła, nikt nikogo nie znał. Nikt nie chciał zacząć od oceny niedostatecznej. Ale po chwili zapytał Pan, czy wszyscy podpisali kartki. Odpowiedzieliśmy, że tak. Pan odparł, że w takim razie możemy te kartki schować raz na zawsze, bo żadnego sprawdzianu nie będzie. Te pięć minut pokazało nam, że mamy do czynienia wyjątkowym człowiekiem a dalsze trzy lata nauki tylko to potwierdziły. Dziękuję za wszystko i do zobaczenia wkrótce.

fot. Zespół Szkół w Starym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama