Nie żyje 23-latek z Florynki. Tragiczny początek wakacji

Nie żyje 23-latek z Florynki. Tragiczny początek wakacji

Nie udało się uratować życia młodego kierowcy, który 26 czerwca uderzył samochodem w betonowy przepust w Królowej Górnej. 23-latek zmarł w szpitalu. Był mieszkańcem Florynki w gminie Grybów. To pierwsze tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe na Sądecczyźnie podczas tegorocznych wakacji.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło około godziny 4:40 w sobotę (26 czerwca) na prostym odcinku drogi w Królowej Górnej w gminie Kamionka Wielka. Z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn 23-latek kierujący samochodem osobowym marki Seat zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust i dachował.

Jak pisaliśmy TUTAJ, strażacy wyciągali nieprzytomnego mężczyznę z auta.

– Poszkodowany mieszkaniec gminy Grybów został przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu, a następnie Krakowie. Niestety nie udało się uratować jego życia. Młody mężczyzna zmarł po kilku dniach – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. Pomogą w tym między innymi liczne czynności procesowe wykonane na miejscu przez funkcjonariuszy.

Do refleksji i zwrócenia uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach ma skłonić „Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”. Każdego dnia, od początku wakacji pojawiają się na niej kolejne czarne punkty, za którymi kryją się ludzkie dramat – zaznaczają sądeccy policjanci, apelując jednocześnie o przestrzeganie przepisów, zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.