Newag rośnie w siłę. Najpierw burzy, później idzie po dwa miliardy złotówek

Główny akcjonariusz sądeckiego NEWAGU - Zbigniew Jakubas ogłosił swój plan dla zakładów na najbliższe sześć lat. Jak donosi "Rynek Kolejowy" - plan zakłada "podwojenie wartości sprzedaży i zwiększenie efektywności do poziomu typowego dla wiodących światowych koncernów taborowych". W osiągnięciu celu ma pomóc automatyzacja i rozbudowa infrastruktury.

wsb3

Newag daje dziś pracę około 1800 osobom i notuje obroty rzędu miliarda złotych. Zbigniew Jakubas chce podwoić obroty nie zwiększając zatrudnienia. Szansę widzi w budowie jeszcze jednej hali produkcyjnej oraz wyposażeniu zakładów w nowoczesne maszyny i nowe technologie pozwalające na automatyzację wielu procesów.W komunikacie giełdowym poinformowano, że szacunkowe koszty planowanych inwestycji będą nie mniejsze niż 80 mln. zł.

8 marca NEWAG otrzymał decyzję gwarantującą wsparcie rozbudowy zakładu produkcyjnego w ramach specjalnej strefy ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego.  Projekt będzie finansowany ze środków własnych spółki oraz, w formie leasingu finansowego. SSE Krakowski Park Technologiczny wesprze NEWAG udzielając mu prawa do zwolnienia od podatku dochodowego w wysokości do 35% kosztów przedsięwzięcia. Inwestycja będzie realizowana do 2021 roku. Przygotowania do niej już się rozpoczęły - od burzenia -  co widać na załączonych fotografiach.

zdjęcia: dts24

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.