Nasi tenisiści z STT Fakro zdominowali Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny!

W poprzedni weekend na kortach Klubu Sportowego Górnik Bytom rozegrano turniej do lat 12 dla chłopców OTK-a.

Renault2

W tenisowych zmaganiach wystartowało 16 zawodników. Pierwszą część turnieju rozgrywano systemem grupowym, gdzie rywalizowano każdy z każdym.

Czytaj również: W LIPCU SANDECJA ZAGRA MECZ Z WISŁĄ KRAKÓW!

Następnie po dwóch najlepszych graczy z grupy awansowało do fazy finałowej, gdzie o zwycięstwo w całym turnieju walczono systemem pucharowym.

Co najważniejsze, bardzo dobrze w imprezie spisali się zawodnicy STT FAKRO: Mateusz Mitoń i Wiktor Jeż.

Czytaj również: PIŁKARZE GRYBOVII ROZGROMILI BIEGONICZANKĘ [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Pierwszą część zmagań Wiktor Jeż pokonał bardzo sprawnie wygrywając wszystkie mecze w grupie nie tracąc w nich nawet seta! Po bardzo dobrej grze Wiktor wyszedł z pierwszego miejsca w rupie i znalazł się w ćwierćfinale turnieju.

Mateusz Mitoń po bardzo dobrej grze uzupełnił stawkę ćwierćfinalistów wychodząc z grupy z drugiej pozycji. Mateusz w fazie grupowej wygrał dwa z trzech pojedynków.

Czytaj również: PIŁKARZE SANDECJI NA URLOPACH. KIEDY POWRÓCĄ DO TRENINGÓW?

W pierwszym ćwierćfinale Wiktor Jeż (STT Fakro) zmierzył się z Jakubem Jędryką (SP2 Radzionków). Wiktor pewnie wygrał mecz wynikiem 6:1, 6:1 i awansował do półfinału.

Drugi ćwierćfinał to pojedynek Mateusza Mitonia (STT Fakro) i Antoniego Wieczorka (KS Górnik Bytom). Mateusz po świetnej grze pokonał Antoniego wynikiem 6:4, 6:2 co dało mu awans do najlepszej czwórki

W walce o finał Wiktor Jeż (STT Fakro) zmierzył się z Janem Wygoną (Grzegórzecki Kraków). Tym razem Wiktor musiał uznać wyższość swojego rywala i przegrał mecz o finał wynikiem 2:6, 2:6. Wiktor ostatecznie zdobył zatem brązowy medal w grze pojedynczej.

W drugim meczu o finał fantastycznie zaprezentował się Mateusz Mitoń (STT Fakro). Bardzo dobra gra dała Mateuszowi zwycięstwo nad Janem Kluczyńskim 6:4 6:2 i awans do finału.

Finał zawodnika STT Fakro Mateusza Mitonia to mecz rewanżowy z Janem Wygoną za przegrany pojedynek w grupie. Mateusz zaprezentował kawał dobrego tenisa i po świetnym meczu finałowym pokonał Janka wynikiem 7:6 (4), 3:6, 10:7.

W grze podwójnej chłopców kapitalnie spisali się zawodnicy STT FAKRO: Wiktor Jeż i Mateusz Mitoń. W finale spotkali się z pierwszą rozstawioną parą: Maciejem Antonim Wieczorkiem (KS Górnik Bytom) i Janem Wygoną (Grzegórzecki Kraków).. Pojedynek miał niesamowitą dramaturgię i zakończył się wygraną naszych zawodników: 6;2, 4:6, 20:18. Opiekunem naszych tenisistów był trener Piotr Kwaśniewski.

Odwiedź konto autora na Twitterze

Źródło: STT Fakro

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.