Namiastka emocji z przed kilku lat. Sandecja II lepsza od Kolejarza Stróże [ZDJĘCIA]

Sandecja II, Kolejarz Stróże, fotorelacja, 2023

Sandecja II Nowy Sącz pokonała Kolejarza Stróże w meczu inaugurującym rozgrywki V ligi w sezonie 2023/2024. Przez chwilę mogliśmy poczuć emocje jak te z przed kilku lat, kiedy to starcia obydwóch ekip wskrzeszały wysoki poziom zaangażowania. Mecz stał na dobrym poziomie, był emocjonujący.

Sandecja II Nowy Sącz – Kolejarz Stróże 2:0 (1:0)
Bramki: Galara 28, Stróżak 90.
Sandecja II: Krzysztofek – Geniec, Galara, Faron (65 Łatka), Smajdor, Ziemnik, Popiela, Rutkowski, Stankiewicz, Jakub Smoleń (82 Aleksander), Piskor (65 Stróżak).
Kolejarz: Różański – Szczepanik, Gucwa, Olszewski, Jaworski, Kmak, Olejnik (56 Kukla), Petryla, Krok (79 Zięba), Matusik, Tarasek.

W poczynaniach obydwóch ekip uwidaczniły się wysokiej jakości cechy wolicjonalne. W 28. minucie meczu Eryk Galara otrzymał podanie od Rutkowskiego i precyzyjnym strzałem doprowadził do stanu 1:0. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć stan rywalizacji w 53. minucie, ale na wysokości zadania stanął golkiper gości – Różański. Sandecja posiadała przewagę, częściej utrzymywała się przy piłce i częściej zagrażała przyjezdnym. Kolejarz zaatakował groźnie w 71. minucie za sprawą Kmaka (obronną ręką z tej sytuacji wyszedł Krzysztofek). Ostatnim akcentem pojedynku było trafienie autorstwa Mateusza Stróżaka, który w wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem przyjezdnych. Poniżej zdjęcia z meczu.

Fot: Adrian Maraś