Najwyżej położona w Polsce szkoła była na Niemcowej

Niemcowa, Szkoła Podstawowa, Nad obłokami

Ta placówka była inspiracją dla Marii Kownackiej do napisania książki „Szkoła nad obłokami”. Dziś niewiele osób pamięta, że opisana przez nią szkoła znajdowała się tysiąc metrów nad poziomem morza, na Niemcowej. Okazją do przypomnienia tej historii będzie plener fotograficzny

w Piwnicznej Zdroju, w dniach 4-5 września.

– Plener „Nad obłokami”, który będzie inspirowany książką „Szkoła nad obłokami” – zarówno tekstem Marii Kownackiej, jak i ilustracjami Witolda Chomicza, a także materiałami zgromadzonymi w Izbie Pamięci Marii Kownackiej na warszawskim Żoliborzu – będzie okazją do połączenia kilku światów – świata mieszkańców górskich przysiółków, w tym Niemcowej, gdzie znajdowała się najwyżej położona w Polsce szkoła, świata który poprzez swoją twórczość i życie stworzyła Maria Kownacka, oraz świata Witolda Chomicza profesora w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Obejrzyj nagranie i dowiedz się więcej na ten temat:

Czytaj również: Polskie Madonny Lodowe Marii Kownackiej

Subskrybuj nasz kanał na YouTube – Studio DTS i poznawaj ciekawych Sądeczan:

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.