Nagrodzą „aniołów stróżów” drewnianych zabytków

Nagrodzą „aniołów stróżów” drewnianych zabytków

Można zgłaszać kandydatury do tegorocznej Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego. Jeśli znasz kogoś, kto dba o drewniany kościółek lub dworek w Twojej okolicy, albo kogoś, kto organizuje w takim obiekcie ciekawe wydarzenia dbając, by budynek tętnił życiem – jest właśnie teraz szansa aby takiego „anioła stróża” uhonorować. Czas na zgłoszenia wyznaczono do 20 marca.

Szlak architektury drewnianej to nasz skarb – mówi Leszek Zegzda, członek zarządu województwa.  –  A heroiczne wysiłki osób, które chronią te kruche zabytki przed negatywnym wpływem czasu i czynników atmosferycznych zasługują na docenienie.

O  nagrodę w wysokości 15 tys. zł rywalizować będą gospodarze zabytkowych drewnianych kościółków, cerkwi, dworów, czy drewnianych domostw, które dzięki troskliwej opiece zostały zrewitalizowane i wpisują się w zbiór najcenniejszych zabytków kultury ludowej w województwie. Nagradzane będą również projekty kulturalno-edukacyjne promujące drewniane dziedzictwo Małopolski.

Tegorocznych laureatów wyłoni Zarząd Województwa Małopolskiego kierując się rekomendacjami kapituły. Uroczyste wręczenie Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego odbywa się co roku podczas Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.