Zawalił się strop. Zlewający się beton przygniótł robotnika

Jeden z robotników został poszkodowany, kiedy podczas wylewania betonu na zbrojoną konstrukcję zawalił się strop budynku gospodarczego. Do wypadku na budowie doszło wczoraj około 18:30 w Gródku (gmina Grybów).

wsb3

- W momencie zawalenia jeden z robotników został przygnieciony przez zlewający się beton. W chwili przybycia strażaków poszkodowany robotnik wyciągnięty został z rumowiska przez operatorów betonomieszarek - informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala przez karetkę pogotowia ratunkowego. Na miejscu był właściciel posesji, dwóch robotników oraz dwóch operatorów pojazdów betonomieszarek.

- W wyniku zawalenia się stropu nad parterem powstało około 166 m² rumowiska desek szalunkowych, rusztowań metalowych, stali zbrojeniowej i ok. 22 m3 rozlanego betonu - dodają strażacy.

Rumowisko zostało sprawdzone zarówno w środku jak i na zewnątrz przez strażaków i policjantów. Teren został zabezpieczony taśmami i oświetlony.

W działaniach brały udział zastępy z JRG 1 i JRG 2 w Nowym Sączu oraz z Grybowa, Gródka i Stróż. Na miejscu był także zespół ratownictwa medycznego i policja, a także Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza „Nowy Sącz”, która jednak nie podejmowała działań.

O zdarzeniu poinformowany został Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

fot. OSP Grybów-Biała

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.