Mystkowianie zabłysnęli na Podkarpaciu. Wrócili z Grand Prix!

18 zespołów oraz 20 par tanecznych prezentowało swoje talenty na 33 Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie oraz w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Trzcianie. Główną nagrodę Konkursu zdobył Zespół Regionalny Mystkowianie z Mystkowa.

Renault2

- Muzykę, taniec, śpiew oraz całą paletę strojów ludowych zaprezentowała rekordowa ilość wykonawców - aż 500 artystów ludowych z całej Polski. Mogliśmy podziwiać grupy dziecięce, zespoły oraz pary taneczne. Podczas Konkursu prezentowane były tradycyjne tańce ludowe z poszczególnych regionów Polski - dzielą się wrażeniami Mystkowianie, którzy wywalczyli Grand Prix i brylowali w kategorii par tanecznych.

Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyli Władysława Janus oraz Benedykt Poręba, a trzecie - Agnieszka Janus i Kamil Wiatr.

Zespół zaprezentował tradycyjny strój, muzykę, śpiew i taniec Lachów Sądeckich z pogranicza lachowsko – pogórzańskiego.

Nie był to pierwszy sukces Mystkowian w tym roku. Zdobyli też I miejsce na Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym „Zagłębie i Sąsiedzi i regulaminowe wyróżnienie na Festiwalu Folkloru Górali Polskich.

Mystkowianie tańczą i śpiewają od 2014 roku. Zespół działa przy Wiejskim Domu Kultury w Mystkowie pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej oraz Stowarzyszenia Mystkowianie. Kierownikiem jest Benedykt Poręba, choreografem Patryk Rutkowski, a kierownikiem muzycznym Tomasz Kulak. Próby odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek o godzinie dwudziestej.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.