Mystkowianie zabłysnęli na Podkarpaciu. Wrócili z Grand Prix!

Mystkowianie zabłysnęli na Podkarpaciu. Wrócili z Grand Prix!

18 zespołów oraz 20 par tanecznych prezentowało swoje talenty na 33 Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie oraz w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Trzcianie. Główną nagrodę Konkursu zdobył Zespół Regionalny Mystkowianie z Mystkowa.

Muzykę, taniec, śpiew oraz całą paletę strojów ludowych zaprezentowała rekordowa ilość wykonawców – aż 500 artystów ludowych z całej Polski. Mogliśmy podziwiać grupy dziecięce, zespoły oraz pary taneczne. Podczas Konkursu prezentowane były tradycyjne tańce ludowe z poszczególnych regionów Polski – dzielą się wrażeniami Mystkowianie, którzy wywalczyli Grand Prix i brylowali w kategorii par tanecznych.

Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyli Władysława Janus oraz Benedykt Poręba, a trzecie – Agnieszka Janus i Kamil Wiatr.

Zespół zaprezentował tradycyjny strój, muzykę, śpiew i taniec Lachów Sądeckich z pogranicza lachowsko – pogórzańskiego.

Nie był to pierwszy sukces Mystkowian w tym roku. Zdobyli też I miejsce na Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym „Zagłębie i Sąsiedzi i regulaminowe wyróżnienie na Festiwalu Folkloru Górali Polskich.

Mystkowianie tańczą i śpiewają od 2014 roku. Zespół działa przy Wiejskim Domu Kultury w Mystkowie pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej oraz Stowarzyszenia Mystkowianie. Kierownikiem jest Benedykt Poręba, choreografem Patryk Rutkowski, a kierownikiem muzycznym Tomasz Kulak. Próby odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek o godzinie dwudziestej.

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama