Muszyna: w kamienicy czuć było zapach gazu

Wczoraj około godziny 10:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o zapachu, który przypominał woń gazu ziemnego, wyczuwalnym w kamienicy w Muszynie. Na ulicę Piłsudskiego zadysponowany został zastęp z Jednostki Ratownicz-Gaśniczej w Krynicy-Zdroju.

Renault2

Jak się okazało dzień wcześniej przy przyłączu gazowym, znajdującym się na południowej ścianie budynku, powadzone były prace związane z przygotowaniem do wymiany stalowej rury przyłącza. Pracownicy Pogotowia Gazowego znaleźli wtedy na niej uszkodzenie, które tymczasowo zabezpieczyli bandażem uszczelniającym.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu pomiarów detektorem wielogazowym. Na miejsce przybyli pracownicy Pogotowia Gazowego, którzy dokonali pomiarów w okolicy przyłącza. W wyniku pomiarów nie stwierdzono wskazań stężeń niebezpiecznych - informują funkcjonariusze PSP.

fot. PSP w Nowym Sączu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.