Muszyna: chwile grozy na torach. Pociąg uderzył w samochód

Zaledwie kilka minut po południu strażacy z Krynicy-Zdroju oraz druhowie - ochotnicy z Muszyny oraz Muszyny - Folwarku pospieszyli na pomoc kierowcy i pasażerom samochodu, w który uderzył pociąg. Wypadek zdarzył się przy ulicy Grunwaldzkiej.

wsb3

- Na przejeździe kolejowym pociąg jadący w kierunku Krynicy-Zdrój uderzył w lewą przednią część samochodu osobowego. Samochód osobowy znajdował się obok torów, w okolicy przejazdu. Pociąg zatrzymał się około 25 metrów za przejazdem. Ruch na drodze odbywał się bez zakłóceń, a szlak kolejowy był zamknięty - relacjonują strażacy.

Kierowca samochodu początkowo nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Jednak później poczuł się źle i wezwano pogotowie ratunkowe. Po przeprowadzeniu badania ogólnego, ratownicy medyczni zdecydowali, aby zabrać poszkodowanego do szpitala. Pociągiem podróżowało 19 pasażerów i 3 osoby z obsługi. Na szczęście nikt z nich nie odniósł żadnych obrażeń. Działania trwały około godziny.

Fot.: PSP Nowy Sącz

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.