MPEC nagrodzony przez Ministerstwo Środowiska i Klimatu

MPEC nagrodzony przez Ministerstwo Środowiska i Klimatu

Paweł Kupczak

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu otrzymało nagrodę od Ministerstwa Klimatu i Środowiska. To efekt zajęcia trzeciego miejsca w konkursie „Wpływamy na klimat”.

Wyróżnienie dotyczyło skutecznego wykorzystania środków pochodzących z Funduszy Norweskich, jak również Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Pierwsze miejsce zajęła Dzielnica Wawer z Miasta Stołecznego Warszawy, a nowosądecki MPEC uplasował się na trzecim stopniu podium. Uroczysta gala odbyła się w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

MPEC

– Ta nagroda to wielkie wyróżnienie dla MPEC Nowy Sącz. Cieszę się, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska doceniło potężny wkład pracy, jaki wykonaliśmy na przestrzeni ostatnich pięciu lat również przy współudziale środków z Funduszu Norweskiego. Jest to jeden z sześciu projektów, które MPEC realizował w ostatnich latach. Nagrodę tę dedykuję wszystkim pracownikom naszej spółki. Wiele trudu włożyli w to, by transformacja energetyczna Nowym Sączu przebiegała na najwyższym poziomie – wyjaśnił Paweł Kupczak, prezes MPEC w rozmowie z DTS24.

MPEC

Co tak naprawdę złożyło się na dobry wynik w ministerialnym konkursie „Wpływamy na klimat”? – Dzięki inwestycjom ograniczyliśmy produkcję ciepła z węgla poniżej 50%, a pozostała część to ciepło z kogeneracji i odnawialnych źródeł energii. Produkujemy również energię elektryczną, wymieniliśmy blisko 9 kilometrów starych sieci ciepłowniczych, a także wybudowaliśmy ponad 10 kilometrów nowych sieci i przyłączy – dodał przedstawiciel nowosądeckiej spółki.

Przy okazji rozmowy na temat działania MPEC mogliśmy zwiedzić wszystkie obiekty należące do spółki, jak również przyjrzeć się w jaki sposób powstaje ciepło, które dociera do mieszkań w Nowym Sączu. Efekty tej wycieczki będzie można niebawem obejrzeć w reportażu filmowym.

Foto: MKiŚ

Czytaj także: Nowy asfalt zagościł na ulicy Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

Reklama