Most łączący Nowy i Stary Sącz będzie kosztował 4,7 mln. Znamy wykonawcę

Kładkę rowerową nad Popradem łączącą Stary Sącz i Nowy Sącz wybuduje konsorcjum firm: AZI – BUD i Banimex. Drugą z wymienionych firm sądeczanie już zdążyli poznać -  buduje ona również most heleński w Nowym Sączu. W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wybrano ofertę wykonania tego kluczowego elementu odcinka Eurovelo. Kosztorys opiewa na kwotę 4 mln. 741 tys. 804 zł.

- To bardzo dobra wiadomość  – komentuje zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki. - Starosądecki odcinek jest niemal gotów, ścieżką prawie bezkolizyjnie z drogami publicznymi dotrzemy z Barcic do stawów i przez kładkę do Nowego Sącza. 

W miejscu, w którym brzegi Popradu zepnie kładka, rzeka ma koryto o szerokości około 55 m (przy normalnym poziomie wody). Kładka będzie dłuższa. Szerokość kładki to 2,5 m. Obiekt będzie miał formę łuku, a balustrady będą ażurowe, aby zapewnić rowerzystom dobrą widoczność.

Nowy i Stary Sącz zostaną połączone pieszo-rowerowym mostkiem do końca tego roku.

źródło: Urząd Gminy Stary Sącz

 

MebleBugajski

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.