Most łączący Nowy i Stary Sącz będzie kosztował 4,7 mln. Znamy wykonawcę

Most łączący Nowy i Stary Sącz będzie kosztował 4,7 mln. Znamy wykonawcę

Kładkę rowerową nad Popradem łączącą Stary Sącz i Nowy Sącz wybuduje konsorcjum firm: AZI – BUD i Banimex. Drugą z wymienionych firm sądeczanie już zdążyli poznać –  buduje ona również most heleński w Nowym Sączu. W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wybrano ofertę wykonania tego kluczowego elementu odcinka Eurovelo. Kosztorys opiewa na kwotę 4 mln. 741 tys. 804 zł.

– To bardzo dobra wiadomość  – komentuje zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki. – Starosądecki odcinek jest niemal gotów, ścieżką prawie bezkolizyjnie z drogami publicznymi dotrzemy z Barcic do stawów i przez kładkę do Nowego Sącza. 

W miejscu, w którym brzegi Popradu zepnie kładka, rzeka ma koryto o szerokości około 55 m (przy normalnym poziomie wody). Kładka będzie dłuższa. Szerokość kładki to 2,5 m. Obiekt będzie miał formę łuku, a balustrady będą ażurowe, aby zapewnić rowerzystom dobrą widoczność.

Nowy i Stary Sącz zostaną połączone pieszo-rowerowym mostkiem do końca tego roku.

źródło: Urząd Gminy Stary Sącz

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama