Modni w Niepodległości, czyli niezwykła wystawa w Nowym Sączu

Długie suknie, spodnie dzwony, jeansowe biodrówki, hawajskie koszule, szerokie garnitury, rurki - moda na przestrzeni wieków zmienia się nieustannie. Na noszone dziś ubrania już za kilka miesięcy czy lat spoglądać będziemy z niesmakiem. Z kolei na stroje nieco dawniejsze, patrzymy z sentymentem. Przecież moda jest nierozerwalnie związana z historią i wiele o niej mówi. A co ubrania z czasów poprzedzających odzyskanie niepodległości i z opresu dwudziestolecia międzywojennego przekazują na temat ludzi z tamtych czasów? Czy w codziennych strojach dostrzec można radość z odzyskiwanej wolności?

dts

Tego dowiemy się już jutro (piątek, 5. października), podczas wernisażu wystawy pod hasłem ,,Modni w Niepodległości". Już o godzinie 17. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej przy ulicy Jagiellońskiej w Nowym Sączu zobaczyć będzie można stroje z epoki prezentowane przez tancerzy ze Szkoły Tańca Jane Austen. Na wystawie obejrzymy także fotografie i akcesoria z lat 1905-1939. Wszystko to w dźwiękach utworów z dwudziestolecia międzywojennego, śpiewanych przez Urszulę Makosz.

Autorem koncepcji wystawy jest Maria Molenda, która scenariusz napisała wraz Łukaszem Połomskim.

Projekt Nasza Niepodległa realizowany jest w ramach projektu FIO Małopolska Lokalnie. Południe, dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.