Młodzi sądeczanie zdjęli Koronę

W lidze młodzików młodszych U-14 zespół STK Wikar Nowy Sącz, po emocjonującym meczu, pełnym emocji ograł faworyzowanych krakowian z drużyny KS Korona.

STK Wikar Nowy Sącz – KS Korona Kraków 71:66 (18:19, 26:10, 11:22, 16:15)
Sędziowali: Mariusz Nowacki i Tadeusz Zimowski.

STK Wikar: Kogut 22, Zygmunt 20, Tokarczyk 11, Kasperski 7, Florkowski 4, Kubiela 5, Berdysz 2, Szczerkowski, Grzyb, Fritz, Kunicki.
KS Korona: Wantuch 28, Polek 12, Pabijak 10, Kawalec 8, Tytar 6, Wardziukiewicz 2.
Przed tym meczem zespół gości zajmował drugie miejsce w tabeli i byli faworytem spotkania. Pierwsza kwarta pokazała, że krakowianie są groźni. Jednak druga część meczu pokazała, że można z rywalami powalczyć. Sygnał do ataku dał Kogut, chwilę później celne rzuty Zygmunta i znów Koguta dały prowadzenie 34:27. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:29. Po przerwie rywale zaatakowali stosując agresywną obronę. Sądeczanie stracili skuteczność, a krakowianie zaczęli odrabiać straty i po trzech kwartach było 55:51 dla STK. Ostatnia część meczu była niezwykle emocjonująca. Rywale starali ograć sądeczan, ale gospodarze dobrze się bronili a kontry były skuteczne. Wynik meczu ustalił Kogut trafiając z rzutu wolnego.
– Bardzo się cieszę nie tylko ze zwycięstwa – mówi trener STK Wikar Maksymilian Sławecki. – Zespół zagrał dojrzale, dobrze w obronie i co ważne zawodnicy umieli przetrzymać emocjonalnie napór rywali.