Młodzi artyści w Sokole

Galerią Sztuki w MCK Sokół zawładnęli młodzi artyści. Uczniowie Katolickiego Liceum Plastycznego oraz Katolickiej Niepublicznej Szkoły Sztuk Pięknych w Nowym Sączu zaprezentowali swoje prace przybyłej na wernisaż wystawy publiczności. Malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, fotografia, ikona, projektowanie graficzne, dekorowanie wnętrz oraz tkanina artystyczna - to wszystko można było zobaczyć na wystawie zorganizowanej z okazji piętnastolecia szkoły.

Renault2

-Mija piętnaście lat od kiedy powstało nasze liceum. Pan Bóg tak stworzył człowieka, że do swojego rozwoju potrzebuje również sztuki. Taka idea przyświecała nam wtedy, kiedy liceum powstawało, gdzie młodzi ludzie w klimacie zażyłości z Bogiem będą rozwijać się i wzrastać poważnie i profesjonalnie swoje umiejętności artystyczne. Dziękuję więc wszystkim tym, którzy przez ta lata na różny sposób tę szkołę tworzyli - mówił dyrektor ks. dr Paweł Kochaniewicz

Na wydarzeniu pojawili się uczniowie, rodzice, przyjaciele szkoły i goście. Wernisaż połączony był z wręczeniem nagród uczniom biorącym udział konkursie poświęconym Bolesławowi Barbackiemu.

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.