Uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej im. bł kard. Stefana Wyszyńskiego w Michalczowej Natalia Oleksy udowodniła, że ciężka praca, cierpliwość i konsekwencja przynoszą sukces. Dziewczyna startując po raz kolejny w ogólnopolskim konkursie ,,InstaLogik” tym razem sięgnęła dalej, bo po tytuł laureata.
W tegorocznej edycji ogólnopolskiego matematyczno-informatycznego konkursu ,,InstaLogik” wzięło udział 22798 uczniów z 2811 szkół z całej Polski. Zmagania młodych ludzi składały się z trzech etapów, w ramach których musieli oni rozwiązać zadania testowe oraz takie, które wymagały napisania programu w języku Assembly. Jak zaznaczają organizatorzy, wszystkie etapy konkursu odbywały się w formule online, umożliwiając przy tym każdemu uczniowi udział w konkursie.
Do trzeciego, ostatniego etapu zakwalifikowało się 9088 osób – to właśnie spośród nich wyłoniono laureatów. Sądeczanka Natalia Oleksy po raz pierwszy zdołała sięgnąć po ten tytuł zajmując trzecie miejsce, a przy tym kończąc zmagania z najwyższym wynikiem w powiecie nowosądeckim.
Młoda duma regionu
Czytaj też: Hańczowa. ,,Dla mnie ten haft to »zakodowany« przekaz kultury łemkowskiej”




























































































































































































































