Mieszkańcy Sądecczyzny zostaną zaopatrzeni w odblaskowe opaski

Mieszkańcy Sądecczyzny zostaną zaopatrzeni w odblaskowe opaski

odblaski, nowy sącz

W ostatnim czasie publikowaliśmy na łamach naszego portalu sporo informacji o niebezpiecznych incydentach z udziałem pieszych oraz kierowców. Jedną ze skuteczniejszych form zapobiegania wypadkom jest zaopatrzenie się w odblaskową opaskę. Tę formę działania ponownie będzie promować sądecka policja, która wspólnie z Caritas Diecezji Tarnowskiej przekaże mieszkańcom Sądecczyzny tysiąc takich opasek.

Wczoraj w budynku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ksiądz Damian Migacz (Diecezjalny Duszpasterz Kierowców) przekazał na ręce nadkom. Bogdana Łęczyckiego (Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego) pokaźną liczbę odblaskowych elementów.

– Z uwagi na to, że bezpieczeństwo pieszych jest dla nas bardzo ważne, przekazujemy dziś Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu tysiąc odblaskowych opasek. Wykorzystajcie je tam, gdzie przyniosą najlepsze owoce: podczas prelekcji z dziećmi, młodzieżą, z seniorami, jak również podczas działań profilaktycznych prowadzonych w czasie Waszej służby – powiedział duszpasterz, cytowany przez KMP Nowy Sącz.

Czytaj także: Gorlice. Mieszkańcy ewakuowani do pobliskiej szkoły. Policja wezwała saperów

Fot: KMPNowySącz

Share on twitter
Share on facebook