Mieszkańcy Chełmca mogą już rejestrować pojazdy

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, mieszkańcy Chełmca mogą już bez przeszkód rejestrować pojazdy. Warszawski dostawca ogólnopolskiego programu usunął błędy w aplikacji, które pojawiły się po zawirowaniach związanych z nadaniem podsądeckiej miejscowości statusu miasta.

Problem pojawił się 2. stycznia w związku z planem przekształcenia gminy Chełmiec w gminę miejsko-wiejską. Kiedy nadanie statusu miasta przesunęło się w czasie, błędy w aplikacji „CEPIK 2 – Pojazd” uniemożliwiały mieszkańcom gminy rejestrowanie pojazdów w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

Jak się okazuje, do programu wprowadzono słownik, który uwzględniał zmianę statusu Chełmca. Kiedy jednak plany się zmieniły, system zaczął blokować możliwość rejestracji pojazdów.

– Po naszych licznych interwencjach błąd w końcu udało się naprawić i system działa już poprawnie – informuje Tomasz Czerniec, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Przypominamy, że pojazdy można rejestrować od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15, a wizytę umówić internetowo lub telefonicznie.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.