Mieli ponad 3 promile i prowadzili, mimo zakazu i braku uprawnień

Mieli ponad 3 promile i prowadzili, mimo zakazu i braku uprawnień

policja

Jeden miał 3,02 promila, drugi – 3,5. W dodatku to nie były jedyne powody, dla których nie powinni prowadzić… Dwóch pijanych kierowców zostało zatrzymanych przez gorlickich policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego volkswagena w czwartek (20 stycznia) przed godziną 5:00 na ulicy Bieckiej w Gorlicach. Jak relacjonują mundurowi, 35-latek jechał całą szerokością jezdni. Wkrótce okazało się, że w organizmie ma 3,02 promila alkoholu, a co więcej – posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec powiatu jasielskiego trafił do aresztu, a jego samochód na parking strzeżony.

Drugi pijany kierowca został zatrzymany tego samego dnia około godziny 21:00 na ul. Węgierskiej w Bobowej. 50-latek prowadził Volkswagena Passata, mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mieszkaniec Bobowej miał zatrzymane prawo jazdy, a starosta cofnął mu uprawnienia do prowadzenia.

Jak przypominają policjanci, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia. Natomiast, jeśli ktoś prowadzi mimo sądowego zakazu lub był wcześniej skazany za prowadzenie w stanie nietrzeźwości, może trafić za kratki nawet na 5 lat.

– Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nakłada grzywnę, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych – informują funkcjonariusze KPP w Gorlicach.

fot. ilustr. arch. dts24.pl

Czytaj też: Drugi garaż Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego po remoncie

Share on twitter
Share on facebook