Mieczysław Szczygieł z Sądecczyzny w programie ,,Jeden z dziesięciu”

W dzisiejszym odcinku najdłużej emitowanego polskiego teleturnieju, czyli ,,Jeden z dziesięciu” mieliśmy okazję oglądać zmagania sądeczanina, Mieczysława Szczygła. Mieszkaniec Koniuszowej (gmina Korzenna) radził sobie bardzo dobrze z wieloma trudnymi pytaniami, ale niestety odpadł tuż przed finałem odcinka.

wsb3

Pierwszą rundę pytań mężczyzna zakończył z kompletem ,,szans”, tak jak i pozostali gracze. W kolejnym etapie rywalizacji błędnie odpowiedział na pytanie o to, jaki kolor ma stoliczek z wiersza Jana Brzechwy pt. ,,Entliczek-pentliczek”. Pan Mieczysław stwierdził, że ,,zielony”, jednak prawidłowa odpowiedź to ,,czerwony”.

Mieszkaniec Koniuszowej popełnił kolejny błąd, gdy Tadeusz Sznuk zapytał o wiek króla Zygmunta Starego w chwili śmierci. Niestety, spośród trzech możliwych odpowiedzi Mieczysław Szczygieł wybrał nieprawidłową.

Sądeczanin stracił swoją ostatnią, trzecią ,,szansę” o krok przed finałem, gdy w grze pozostało jeszcze tylko czterech zawodników (do rundy finałowej przechodzą trzy osoby). Stwierdził wtedy, że Timon z bajki ,,Król lew” jest guźcem, a nie surykatką.

Mimo trzech popełnionych błędów, Mieczysław Szczygieł pokazał w teleturnieju sporą wiedzę. Gratulujemy!

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]