*Miastu na urodziny* – koncert i krążek ze śliwką w cieście

Na 725 urodziny sądeccy artyści zagrali miastu koncert. Aby pozostało po nim coś na zawsze  – nagrali płytę.

Koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury i był zwieńczeniem uroczystości związanych z 725 rocznicą lokacji Nowego Sącza. “Miastu na urodziny” to jednak nie tylko tytuł koncertu, ale także płyty wydanej z okazji jubileuszu. Autorem muzyki jest Aleksander Porzucek . Na krążku nagrano 45 najpiękniejszych kompozycji artysty.

Między innymi tę…

 

Piosenki opowiadające o Ziemi Sądeckiej przeplatano podczas koncertu fragmentami Aktu lokacji miasta i “Dziennika podróży do Tatrów” Seweryna Goszczyńskiego.

Autorami tekstów piosenek, które prezentowano są sądeccy poeci – Wojciech Kudyba, Jerzy Masior, Ewelina Marciniak i Przemysław Dakowicz.

Na scenie wystąpili: Aleksandra Chapko, Anna Kożuch, Danuta Głąb, Ewelina Marciniak, Danuta Poręba, Małgorzata Szarek, Jakub Bulzak, Przemysław Dakowicz, Daniel Gliński, Sebastian Ryś i Jakub Stawiarski. Nie zabrakło także Barbary Porzucek, która zajęła się scenariuszem i reżyserią koncertu, w czym jest bez wątpienia niezastąpiona.

Akompaniamentowi posłużyły fortepian, gitara, akordeon (Aleksander Porzucek), kontrabas i gitara basowa (Marek Czechowski), instrumenty perkusyjne (Adam Leśniak), flet (Kamila Stawiarska) oraz skrzypce (Mieczysław Smyda). Gościem specjalnym był Jerzy Zelnik- polski aktor teatralny filmowy i telewizyjny.


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.