Miasto Gorlice wypowiedziało umowę firmie remontującej siedzibę Centrum Kultury

Miasto Gorlice wypowiedziało umowę firmie remontującej siedzibę Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury

Bardzo duże opóźnienie, brak współpracy oraz zaangażowania wykonawcy w realizację prac – tak przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gorlicach tłumaczą decyzję o rozwiązaniu umowy na rewitalizację budynku Centrum Kultury. Trwają starania, by nie przepadło pozyskane przez miasto milionowe dofinansowanie do remontu.

W kwietniu 2022 roku władze Gorlic informowały o mającej się wkrótce rozpocząć rewitalizacji. Przywrócenie blasku siedzibie Gorlickiego Centrum Kultury stało się zadaniem firmy TBM Tech z Warszawy, która specjalizuje się w rozbudowie i modernizacjach domów kultury. Jej oferta w przetargu opiewała na najniższą kwotę – 12 767 400 zł.

Teraz jednak podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy z wykonawcą.

– Z przykrością należy odnotować, że okres kilku miesięcy, w których można było skutecznie realizować umowę, pożytkowany był przez kontrahenta na formalne przepychanki, które w żaden sposób nie przekładały się na rzeczywisty postęp prac – zaznaczają urzędnicy magistratu.

Przypominają również, że miasto pozyskało na rewitalizację Gorlickiego Centrum Kultury dofinansowanie w wysokości 4 677 662,31 zł w ramach naboru wniosków ogłoszonego przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Trwają starania, aby mimo problemów z realizacją inwestycji dofinansowanie nie przepadło.

– Burmistrz Miasta Gorlice pozostaje w stałym kontakcie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i prowadzi uzgodnienia, które mają na celu zachowania przyznanych na rzecz Miasta środków. W tym celu planowane jest jak najszybsze ogłoszenie kolejnego przetargu i wyłonienie kolejnego wykonawcy, który podejmie się zakończenia przerwanych prac – informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego.

Remont

Pracy przy remoncie Gorlickiego Centrum Kultury jest sporo, ponieważ budynek ma niemal 4000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Obiekt zostanie w całości przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i dostosowany do obecnych wymogów sanitarnych, bezpieczeństwa i przeciwpożarowych.

Rewitalizacja obejmie między innymi salę widowiskową, scenę i pomieszczenia frontowe, salę kina „Legenda”, kawiarnię „Gwarek”, salę gimnastyczną i pracownie artystyczne. Powstać mają profesjonalne sale taneczne z zapleczem, kompleks garderób i pokoi dla artystów. Przebudowę i remont przejdą także pomieszczenia administracji. Obiekt zyska klimatyzację i wentylację mechaniczną oraz nowe instalacje wewnętrzne. Wybudowany zostanie szyb z windą, która połączy parking ze wszystkimi kondygnacjami.

– Budynek, który od 1956 roku wpisuje się w krajobraz Gorlic, znów nabierze blasku. Ogromny zakres remontu to przełomowy moment w historii Gorlickiego Centrum Kultury. Zmian będzie wiele, jednak projekt przewiduje zachowanie elementów, które tworzą jego niepowtarzalny klimat, takich jak sztukaterie czy posadzki z lastryko – wymieniali w ubiegłym roku przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

fot. UM w Gorlicach

Czytaj też: Limanowa. Na moście w ciągu ul. Lipowej kładą asfalt

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama