Miał 2,6 promila, stracił panowanie nad ciągnikiem. Pasażer zginął na miejscu

Miał 2,6 promila, stracił panowanie nad ciągnikiem. Pasażer zginął na miejscu

Kolejna śmierć na drodze, kolejni pijani kierowcy, również nieletni… Do ilu tragedii musi jeszcze dojść, aby kierowcy zrozumieli, że wsiadanie za kółko na podwójnym gazie niesie śmierć, często osób postronnych?

Okazuje się, że w ubiegłym tygodniu w powiecie limanowskim policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców, 3 z nich brało udział w zdarzeniach drogowych, jedno zakończyło się zgonem. Dodatkowo odnotowano 18 kolizji drogowych.

W ubiegły czwartek około 15. 30 w Kamionce Małej kierujący ciągnikiem rolniczym stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. 60-latek, który siedział na błotniku zginął na miejscu. Okazało się, że kierowca miał 2,6 promila w wydychanym powietrzu.

Nastolatek w szpitalu

– Tego samego dnia ( 23 sierpnia) o godz. 16.10 w miejscowości Kamienica doszło do drugiego wypadku drogowego. 19-letnia kierująca samochodem marki Opel włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu motorowerem. W wyniku zdarzenia 16-letni kierujący motorowerem został zabrany do szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa, niestety u 16-łatek badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,2 promila. Sprawa trafi do Sądu – informuje Jolanta Mól z KPP Limanowa.

16 lat, 0,8 promila alkoholu

Dzień później 16-latek jechał motorowerem z 17-letnią dziewczyną i spowodował kolizję drogową. Miał 0,8 promila w wydychanym powietrzu. Do zdarzenia doszło w Mszanie Dolnej. Tym razem miał szczęście, bo ani on, ani jego pasażerka nie odnieśli poważnych obrażeń. Sąd zajmie się jego sprawą i nastolatka na pewno nie ominą konsekwencje.

– Niestety ten tydzień również rozpoczął się od zdarzenia z nietrzeźwym. 27 sierpnia (dzisiaj) o godz. 4:30 w Limanowej na ul. Tarnowskiej 21-letniemu kierującemu pojazdem marki Citroen na drogę wtargnęło zwierzę (sarna). Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Stężenie alkoholu u kierującego – 0,3 promila. Mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – podsumowuje mł. sp. Jolanta Mól z KPP Limanowa.

Reagujcie, jeśli widzicie, że ktoś z Waszych znajomych zamierza prowadzić pod wpływem! 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.