39-latek skoczył z mostu do rzeki Ropa. Na pomoc ruszyli świadkowie tragicznego zdarzenia

39-latek skoczył z mostu do rzeki Ropa. Na pomoc ruszyli świadkowie tragicznego zdarzenia

39-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego skoczył z mostu znajdującego się nieopodal ulicy Mickiewicza w Gorlicach. Natychmiast na ratunek ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy wyciągnęli go na brzeg. 

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 12.43 z kilku źródeł, w tym od przechodniów i osób przejeżdżających przez most – poinformował w rozmowie z naszą redakcją aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Na miejsce zostali zadysponowani strażacy, policjanci oraz Zespół Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna przeżył, jednak nie wiadomo, czy obrażenia jakich doznał, zagrażają jego życiu. Poszkodowany został przetransportowany do gorlickiego szpitala.

Funkcjonariusze policji prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze oraz oględziny miejsca zdarzenia, czyli zarówno mostu, jak i punktu, w którym wyłowiono mężczyznę. Jak podkreśla asp. sztab. Szczepanek, wszystko wskazuje na to, iż 39-latek sam wskoczył do rzeki, jednak śledczy będą ustalać, czy ktoś wpłynął na jego stan psychiczny, doprowadzając tym samym do decyzji dotyczącej targnięcia się na własne życie.

WAŻNE!

Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych
w Kryzysie Emocjonalnym

Czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne)
Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.
Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. 

Fot. ilustracyjne google street view