Memoriał im. Piotra Jeża – ojca Nowosądeckiego Toru Modelarskiego

Memoriał im. Piotra Jeża – ojca Nowosądeckiego Toru Modelarskiego

Na torze modelarskim w Zawadzie, odbył się pierwszy Memoriał im. Piotra Jeża. Z tej okazji zorganizowano zawody, które poprzedziło odsłonięcie tablicy upamiętniającej pomysłodawcę budowy Nowosądeckiego Toru Modelarskiego. Decyzją radnych miejskich – tor otrzymał jego imię.

W uroczystościach udział wzięła żona Piotra Jeża – Beata, która odsłoniła pamiątkową tablicę. Był z nią również syn Patryk, którego tata zaraził pasją do modelarstwa.

– Chcę dzisiaj podziękować wszystkim osobom, które przekonały się do budowy toru modelarskiego. Przede wszystkim dziękuję panu prezydentowi Ryszardowi Nowakowi, ale także panu Grzegorzowi Doboszowi i dyrektorowi Pawłowi Badurze. To oni uwierzyli, że budowa tego obiektu ma sens – mówił Patryk Jeż.

– Pamiętam jak dwa lata temu tata przywiózł mnie tutaj i powiedział, że zrobi wszystko aby ten tor powstał. I powstał. A stało się tak dzięki temu, że pomysł budowy obiektu wsparły władze miasta, za co bardzo dziękujemy- dodał.

Kim był Piotr Jeż?

Piotr Jeż urodził się 27.04.1968 r. w Nowym Sączu. Całe dzieciństwo spędził na osiedlu Przydworcowym. Był aktywnym członkiem Stowarzyszenia Sądecki Klub Modelarski w Nowym Sączu. Swój czas poświęcał na doskonalenie posiadanych umiejętności politechnicznych oraz aktywne wspieranie młodzieży w zakresie budowy modeli, umiejętności ich sterowania oraz konserwacji posiadanego sprzętu.

Marzył, by Nowy Sącz stał się polską stolicą modelarstwa samochodowego. Chciał przyciągnąć do miasta zawodników z całej Europy. Od pomysłu do jego realizacji minęło półtora roku. Miejsce na jego budowę znalazł na osiedlu Zawada, gdzie sam mieszkał.

9 lipca 2016 roku otwarto nowy tor modelarski przy ulicy Michała Siedleckiego, który jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w w naszej części Europy.  Piotr Jeż udowodnił nie tylko innym, ale przede wszystkim sobie, że marzenia się spełniają. Nawet te, które zdają się niemożliwe do zrealizowania.

Piotr Jeż zmarł 30 listopada 2016 r., po krótkiej walce z chorobą. Do końca powtarzał wszystkim, że Nowy Sącz w przyszłości stanie się modelarską stolicy Polski.

 

Źródło/Fot. Miasto Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook