Mechatronika w logistyce i transporcie nowy kierunek PWSZ

Mechatronika w logistyce i transporcie nowy kierunek PWSZ

11 stycznia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu ruszyła elektroniczna rekrutacja na studia II stopnia, w tym na kierunek Mechatronika. Nowością na tym kierunku jest uruchomienie grupy zajęć specjalizacyjnych – Mechatronika w logistyce i transporcie. O szczegółach mówi dr hab. inż. Sławomir Kowalski, prof. PWSZ, kierownik Zakładu Mechatroniki w Instytucie Technicznym PWSZ.

Na kierunku Mechatronika, drugim stopniu w Instytucie Technicznym PWSZ, obok nowo otwartej grupy zajęć specjalizacyjnych, funkcjonują także: Mechatronika w systemach produkcyjnych oraz Bionika w systemach mechatronicznych.

Otwieramy nową grupę zajęć specjalizacyjnych na kierunku Mechatronika. Oferujemy studia II stopnia (kończące się tytułem magistra), z zakresu mechatroniki w transporcie i logistyce. Specjalność ta powstała w wyniku konsultacji społecznych, konsultacji ze studentami oraz z otoczeniem i środowiskiem przemysłowym w Nowym Sączu – wyjaśnia dr hab. inż. Sławomir Kowalski, prof. PWSZ.

Studia na kierunku Mechatronika kierowane są do osób, które w przyszłości chciałyby znaleźć dobrze płatne zatrudnienie zarówno w dużych jak i mniejszych firmach przemysłowych na prestiżowych stanowiskach, takich jak konstruktor, operator obrabiarek CNC, technolog elektronik, itp., oraz w firmach transportowych. Ponadto absolwent grupy zajęć specjalizacyjnych Mechatronika w logistyce i transporcie będzie posiadał odpowiednią wiedzę, aby założyć własną działalność transportową przewozu rzeczy i osób – wyjaśnia Sławomir Kowalski.

– Otwierając nową grupę zajęć specjalizacyjnych z zakresu mechatroniki w transporcie i logistyce, wyszliśmy tym samym naprzeciw oczekiwaniom naszych studentów, kończących studia pierwszego stopnia na kierunku Transport i logistyka. Ci młodzi ludzie są bardzo otwarci na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. Zastanawiają się, czy studiować na jednym z oferowanych przez Instytut Techniczny kierunków, czy podjąć studia w innych, odległych uczelniach, co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami – podkreśla.

Oferta studiowania na studiach magisterskich w Instytucie Technicznym, a w szczególności na kierunku Mechatronika, skierowana jest nie tylko do absolwentów studiów pierwszego stopnia w Instytucie Technicznym, ale do wszystkich osób chętnych, które chciałyby kontynuować naukę na drugim stopniu studiów i zdobywać nowe doświadczenia.

Ważną informacją jest, że absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Mechatronika w grupie zajęć specjalizacyjnych z zakresu mechatroniki w transporcie i logistyce dodatkowo będzie mógł wnioskować do Instytutu Transportu Samochodowego o uzyskanie Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w Transporcie przewozu rzeczy i osób bez konieczności zdawania wymaganego egzaminu.

Studia trwają trzy semestry. Nowością w organizacji zajęć na kierunku Mechatronika w grupie zajęć specjalizacyjnych z zakresu mechatroniki w transporcie i logistyce jest fakt, że studia stacjonarne (bezpłatne) będą odbywać się w trybie czasowym studiów niestacjonarnych. Zajęcia będą odbywać się w trakcie 12 zjazdów w semestrze: w czwartki – zajęcia prowadzone przez platformę MSTeams, natomiast zajęcia stacjonarne będą w piątki w godzinach popołudniowych i w soboty.

– Uważamy, że taka organizacja studiów daje studentowi możliwość pogodzenia pracy zawodowej ze studiowaniem – zauważa dr hab. inż. Sławomir Kowalski, prof. PWSZ.

Spodziewane jest znaczne zainteresowanie utworzoną specjalnością. W Nowym Sączu i okolicy jest wiele specjalistycznych firm przemysłowych oraz firm z branży transportowej. Absolwenci Mechatroniki w transporcie i logistyce mogą znaleźć zatrudnienie właśnie w tych firmach, mogą także założyć własną działalność transportową przewozu rzeczy i osób, bo pozwali im na to zdobyty certyfikat.

– Chcemy dotrzeć do naszych studentów, obecnych i przyszłych, i pokazać im, że mamy do zaoferowania ciekawą specjalność, jaką jest właśnie Mechatronika w logistyce i transporcie – podsumowuje kierownik Zakładu Mechatroniki w Instytucie Technicznym PWSZ.

Rekrutacja elektroniczna na studia ruszyła 11 stycznia i potrwa do 15 lutego tego roku. Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie internetowej PWSZ.

Fot. Ilustracyjne

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.