Materac 140×200 – kiedy warto wybrać materac w tym rozmiarze?

Materac 140×200 – kiedy warto wybrać materac w tym rozmiarze?

Materace w rozmiarze 140×200 są zaliczane do najmniejszych materacy dwuosobowych. W praktyce, często są stosowane także w łóżkach pojedynczych należących do osób, które cenią sobie dodatkową przestrzeń i poczucie swobody. Często możemy spotkać się z pytaniem o to, czy materac 140×200 jest odpowiednim wyborem do sypialni małżeńskiej. W tym artykule postaramy się bliżej omówić zastosowanie oraz czynniki ważne przy wyborze tego materaca.

Materace 140×200 – dla jednej czy dla dwóch osób?

Producenci oznaczają materace w rozmiarze 140x200cm jako najmniejsze materace do łóżek dwuosobowych. I rzeczywiście, przyjęło się, że łóżko małżeńskie powinno mieć przynajmniej 140cm szerokości. Jednak czy taka powierzchnia rzeczywiście sprosta oczekiwaniom dwóch osób? W zdecydowanej większości przypadków tak. Wiele par korzysta z materaca w tym rozmiarze i nie uskarża się szczególnie na niedostatek miejsca.

Jak doskonale wiemy, kluczową rolę odgrywają jednak nasze indywidualne oczekiwania. Dlatego też, może się okazać, że materac 140×200 okaże się zbyt mały, szczególnie, gdy jedna z osób jest krępej budowy ciała. Materace w tym rozmiarze są stosowane również w sypialniach pojedynczych, które dysponują dostatecznie dużym metrażem umożliwiającym taki luksus.

Jak wybrać odpowiednie wypełnienie materaca?

Do dyspozycji mamy bardzo praktyczne i trwałe materace kieszeniowe z wypełnieniem sprężynowym, jak również nowoczesne i bardzo elastyczne materace piankowe. W praktyce, oba rodzaje zapewnią nam wysoki komfort, o ile tylko wybierzemy model charakteryzujący się wysoką jakością wykonania. Przy wyborze wypełnienia dużą rolę pełni dostępny budżet. Materace sprężynowe w porównywalnej jakości są zazwyczaj tańsze od modeli piankowych. Jeśli zależy nam na materacu piankowym, warto przygotować większy budżet, aby zakupić model odporny na odkształcanie.

Jaki materac 140×200 wybrać do sypialni małżeńskiej?

Kluczowym czynnikiem powinna być wysoka elastyczność punktowa. W tego typu materacach, drgania nie są przenoszone po powierzchni, dzięki czemu, ruch jednej osoby nie zakłóca snu drugiej osoby. Wysoką elastycznością punktową odznaczają się materace kieszeniowe oraz piankowe. Na wyróżnienie zasługują również modele multipocket wyposażone w większą liczbę sprężyn na metr kwadratowy. Należy także zwrócić uwagę na twardość materaca dostosowaną do wagi ciała. Dostępne są modele, w których jedna połowa jest twardsza od drugiej.

Jakościowy materac 140×200 warto zamówić przez Internet. Plusem jest znacznie szerszy wybór, dzięki czemu, łatwiej wybierzemy materac w pełni dostosowany do naszych potrzeb. Miejscem godnym polecenia jest sklep internetowy Sweetsen.pl, w asortymencie którego znajdziemy jakościowe materace w przystępnej cenie. Zaletą materaca 140×200 jest kompaktowy rozmiar dostosowany także do sypialni o mniejszym metrażu. Jeśli jednak zależy nam na wygodnym materacu dwuosobowym i pozwala na to powierzchnia sypialni, warto przemyśleć zakup materaca w większym rozmiarze.

Artykuł partnera

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama