Maszkowice. Płonął budynek, w którym przetwarzano owoce

Maszkowice. Płonął budynek, w którym przetwarzano owoce

Maszkowice - pożar

W Maszkowicach doszło wczoraj (25 sierpnia) do groźnego pożaru. W płonącym budynku gospodarczym znajdowało się m.in. kilkanaście butli z gazem.

Tuż po godzinie 17:00 do działań zadysponowano funkcjonariuszy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu oraz 6 zastępów OSP. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, budynek gospodarczy, przeznaczony do przetwórstwa owoców, w całości był objęty pożarem.

Z relacji właściciela wynikało, że w budynku nikt nie przebywał, odłączone było zasilanie oraz składowane było drewno opałowe i styropian. Kilka metrów od budynku objętego pożarem znajdował się budynek mieszkalny oraz pomieszczenia gospodarcze – relacjonują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy nie tylko gasili pożar, ale też podawali prądy wody w obronie na zagrożone zabudowania. Niektórzy z nich weszli do wnętrza budynku, by ewakuować mienie, które się tam znajdowało. Wynieśli m.in. 13 butli z gazem propan-butan. 10 z nich było w nienaruszonym stanie, jednak pozostałe były narażone na promieniowanie cieplne – dlatego trzeba było je schłodzić.

Gdy udało się opanować ogień, rozpoczęto rozbiórkę spalonych elementów. Zadbano o to, by nie naruszyć stabilności konstrukcji. Sprawdzano również przy pomocy kamery termowizyjnej wszystkie elementy budynku.

Na sam koniec zabezpieczono pogorzelisko przed osobami postronnymi. Teren ogrodzono taśmą ostrzegawczą. W działaniach, które trwały dwie i pół godziny, wzięło udział 38 strażaków. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

fot. KM PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Nowy Sącz. Zderzenie osobówek na „dzikim rondzie”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama