Marta Słaby okazała swoją siłę. Będzie rządzić w Łabowej

Choć jeszcze PKW nie podaje oficjalnych wyników, już wiadomo, że w gminie Łabowa będzie rządzić kobieta. Marta Słaby pokonała w wyborach Marka Janczaka, który sprawował funkcję wójta od 16 lat.

Renault2

Marta Słaby jest jedyną kandydatką na wójta w powiecie sądeckim, której udało się zdobyć urząd. Sukcesu nie powtórzyła nawet Małgorzata Gromala [czytaj: Małgorzata Gromala żegna się z urzędem]. Słaby udało się pokonać  Marka Janczaka, który cztery kadencje  był wójtem Łabowej, oraz Juliana Mąkę. Wyniki nie są jeszcze oficjalne, ale kobieta miała znaczną przewagę nad mężczyznami. Uzyskała ponad 60-proc. poparcie.

- To zasługa wszystkich ludzi, którzy uznali, że czas wybudzić gminę ze snu - mówi Marta Słaby i już zakasuje rękawy, by rozpocząć realizację swoich planów rozwoju gminy. Najpierw jednak chce wywiązać się ze swej obietnicy wyborczej. Pierwszą decyzję, jaką zapowiada podjąć jako wójt, jest złożenie wniosku do Rady Gminy o obniżenie pensji wójta.

- A wszystko wskazuje na to, że będę mieć większość w radzie, więc sprzeciwu nie powinno być - uśmiecha się Marta Słaby.

Jej komitet, jak wiemy nieoficjalnie, uzyskał osiem mandatów w radzie.

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.