Marek Belka odwiedził Nowy Sącz, aby wesprzeć kandydaturę Rafała Skąpskiego

Marek Belka odwiedził Nowy Sącz, aby wesprzeć kandydaturę Rafała Skąpskiego

Nowy Sącz odwiedził Marek Belka – były prezes Rady Ministrów, dwukrotny wicepremier, minister finansów oraz były prezesem NBP, aby wspólnie z mieszkańcami miasta poruszyć tematy ważne lokalnie, widziane z szerszej perspektywy. Spotkanie odbyło się z inicjatywy wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Kuźnica – Rafała Skąpskiego, kandydata na prezydenta miasta Nowego Sącza. 

Pojawił się także prezes Stowarzyszenia Kuźnica dr Paweł Sękowski  z Krakowa, który również wspiera Rafała Skąpskiego. Zanim jednak dotarli na spotkanie, obaj musieli zmierzyć się z trudnościami komunikacyjnymi, więc siłą rzeczy na pierwszy plan wysunął się temat komunikacji w Nowym Sączu, który w swojej kampanii wyborczej Rafał Skąpski szczególnie akcentuje. W drodze na konferencję Marek Belka nie tylko utknął w korkach, ale również zabłądził.

W pierwszych zdaniach swojego wystąpienia przyznał, że dojazd do Nowego Sącza jest koszmarny, ale warto odwiedzać miasto, ze względu na urok Ziemi Sądeckiej,

– Profesor Belka, jadąc do nas na spotkanie, utknął na Tarnowskiej w godzinnym korku. Brak dostępności Nowego Sącza to wstyd, to obowiązek najbliższych lat. Nie ma co obiecywać, to trzeba po prostu zrobić – napisał po spotkaniu na swoim facebookowym profilu Rafał Skąpski.