Marcinkowice: zderzenie dwóch osobówek. Jedna dachowała

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło wczoraj przed godziną 11:00 w Marcinkowicach (gmina Chełmiec). Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: Opel Astra i Suzuki Vitara.

dts

Kiedy służby ratunkowe dotarły na miejsce, oba pojazdy były na poboczu.

- Samochód Opel Astra znajdował się na kołach, natomiast Suzuki Vitara leżał na dachu do góry kołami. Z pojazdu Suzuki Vitara wydobywały się płyny eksploatacyjne oraz benzyna - informują strażacy.

Drugim z aut jechał sam kierowca, któremu nic się nie stało. Natomiast dwie osoby podróżujące Oplem wciąż znajdowały się w samochodzie i skarżyły na dolegliwości. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Następnie obie osoby zostały przewiezione do szpitala przez karetki pogotowia ratunkowego.

- Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz benzyny. Odłączono klemy akumulatora w pojazdach. Postawiono za pomocą siły rąk ratowników Suzuki na koła aby ograniczyć wyciek benzyny ze zbiornika. Udzielono pomocy Policji w kierowaniu ruchem - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Po tym strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu odjechali, a na miejscu pozostał zastęp z OSP Klęczany. Kiedy policja zakończyła swoje czynności dochodzeniowe, druhowie uprzątnęli pozostałości po kolizji z jezdni.

fot. PSP w Nowym Sączu

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.