Mała Wieś: zderzenie osobówki i motocykla. Poszkodowany kierowca jednośladu leżał w rowie

Mała Wieś: zderzenie osobówki i motocykla. Poszkodowany kierowca jednośladu leżał w rowie

Wczoraj w Małej Wsi (gmina Chełmiec) samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Kierowca osobówki nie odniósł żadnych obrażeń. Motocyklista nie miał tyle szczęścia. Do zdarzenia doszło około 16:00. Pojazdami podróżowali sami kierujący.

Kiedy służby dotarły na miejsce, kierowca osobówki znajdował się poza pojazdem i nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Poszkodowany motocyklista leżał natomiast w pobliskim rowie.

Załoga karetki pogotowia ratunkowego udzieliła pomocy rannemu. Następnie strażacy pomogli ratownikom w jego transporcie do karetki. Mężczyzna trafił do szpitala.

– Motocykl znajdował się przewrócony na boku na jezdni ulicy Witkacego. Samochód blokował jeden pas ruchu na ulicy Papieskiej w kierunku Nowego Sącza. Ruch pojazdów odbywał się jednym pasem – informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Z jednośladu wyciekły płyny eksploatacyjne. W pojeździe nie dało się odłączyć akumulatora. Na prośbę policji strażacy pozostawili motocykl w pozycji zastanej. Kiedy mundurowi zakończyli swoje czynności dochodzeniowe, samochód osobowy został przekazany właścicielowi, a motocykl zabrali pracownicy Pomocy drogowej.

 Po odjeździe z miejsca zdarzenia zastępu z JRG nr 1 w Nowym Sączu na miejscu pozostał zastęp OSP Niskowa, którego działania polegały na odłączeniu klem akumulatora w uszkodzonym motocyklu, udzieleniu wsparcia pomocy drogowej w załadunku uszkodzonego motocykla na lawetę, zasypaniu wyciekłych płynów eksploatacyjnych sorbentem, usunięciu pozostałości po kolizji z jezdni – relacjonują strażacy.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook